Ogłoszenia duszpasterskie IX Niedziela Zwykła  – 02 VI 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

IX Niedziela Zwykła  – 02 VI 2024 r.

 

 1. Dziś w niedzielę 2 czerwca o godz. 12.30 podczas mszy św. pragniemy złożyć siostrze Andżelice najserdeczniejsze życzenia z racji Jej imienin. Już dziś zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwej pamięci. Podczas tej mszy św. obecne będą również Przedszkolaki prowadzone przez nasze Siostry.

 

 1. Spotkanie przedfestynowe odbędzie się w najbliższy wtorek 4 czerwca o godz. 19.00

 

 1. 16 czerwca odbędzie się X Rodzinny Festyn Parafialny. Tradycyjnie już prosimy o przynoszenie wartościowych rzeczy, które możemy wystawić na „pchlim targu” oraz które posłużą jako nagrody dla darczyńców wspierających remont kościoła przez zakup cegiełek podczas festynu. Przedmioty na „pchli targ” i nagrody można przynosić w piątki do salki parafialnej bezpośrednio po mszy św. wieczornej oraz do Przedszkoli nr I i III, do Przedszkola prowadzonego przez Siostry Elżbietanki oraz do przychodni prowadzonej przez Państwa Dusza.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w tym tygodniu do czwartku włącznie odbywać się będą po zakończonej mszy św. a przed procesją. Od piątku nabożeństwa o godz. 17.40.

 

 1. W środę 5 czerwca zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na zmianę tajemnic z konferencją i nowenną wyjątkowo na godz. 17.30. Jedną dziesiątkę różańca w ramach zmiany tajemnic poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy.

 

 1. W czwartek 6 czerwca zapraszamy na zakończenie oktawy. Zwyczajowo zostaną tego dnia poświęcone wianki, zioła i kwiaty. Po procesji odbędzie się spotkanie Przyjaciół Paradyża.

 

 1. W piątek 7 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Tego dnia w kaplicy filialnej w Lasocinie obchodzimy odpust. Zapraszamy na mszę św. do Lasocina na godz. 18.00

 

 1. W piątek adoracja ze wspólnotą intronizacji od godz. 17.00. W trakcie adoracji szansa na spowiedź pierwszopiątkową.

 

 1. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu ze Wspólnotą Ewangelizacyjną SYJON zaprasza 9 czerwca (niedziela) o godz. 17.00 na Koncert Chwały pt. „Pierwszy”.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za te, które wpływają na konto parafialne. W przyszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne oraz zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Stanisław Jakuboski, Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie
 2. W dniach 25-28 czerwca parafia św. Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku organizuje Pielgrzymkę na Warmię, Suwalszczyznę i Mazury. W programie między innymi: Gniezno (katedra), pola Grunwaldu, sanktuarium w Gietrzwałdzie, Wigry,  Święta Lipka. Koszt to 1310 zł. Szczegóły i plan pielgrzymki  na  stronie parafialnej  www.nowemiasteczko.parafia.info.pl. Serdecznie polecamy.