Ogłoszenia duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła  – 7 VII 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela Zwykła  – 7 VII 2024 r.

 

 1. Dziś Zespół Śpiewaczy „Stypułowianie” zaprasza na XVIII Przegląd Zespołów Ludowych i Śpiewaczych w Stypułowie o godz. 14.00 przy świetlicy wiejskiej.

 

 1. We wtorek 9 lipca zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa patrona dobrej śmierci. Modlitwą o godz. 17.30 pragniemy wesprzeć wszystkich pogrążonych w żałobie po stracie swoich bliskich. Jest to dzień szczególnej modlitwy w naszej parafii za zmarłych w minionym miesiącu.

 

 1. W środę o godz. 17.30 różaniec poprowadzi Róża Matki Bożej Gromnicznej.

 

 1. W czwartek przypada święto św. Benedykta opata – patrona Europy

 

 1. W piątek adoracji Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.

 

 1. W sobotę 13 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy modlitwą różańcową wobec Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. procesja wokół nasze świątyni. To kolejne spotkanie z Matką Bożą oraz św. Janem Pawłem II – chcemy przez ich wstawiennictwo wypraszać dla nas i dla naszych bliskich potrzebne łaski – zapraszamy do wypisywania osobistych intencji i pozostawienia ich przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. W przyszłą niedzielę 14 lipca ks. Kamil obchodzi swoje patronalne święto. Zapraszamy na msze św. o godz. 11.15 gdzie modlić się będziemy za naszego solenizanta oraz złożymy mu nasze dowody pamięci i życzliwości.

 

 1. Z racji na odpust w Solnikach 21 lipca nastąpi reorganizacja mszy w kościołach filialnych: w Lasocinie bez zmian o godz. 9.00 / w Stypułowie o godz. 10.00 / i msza odpustowa w Solnikach o godz. 11.30.

 

 1. Pragniemy poinformować wszystkich zaangażowanych w Festyn Parafialny, że spotkanie podsumowujące i organizacyjne odbędzie się na początku września – o dokładnym terminie poinformujemy w ogłoszeniach w sierpniu.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za te, które wpływają
  na konto parafialne. W przyszłą niedzielę taca zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

 1. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na ostatni etap pielgrzymki
  do Częstochowy. Koszt 160 zł, wyjazd z 11/12.08.2024r. o północy z PKS Kożuchów. Zapisy w zakrystii z wpłatą zaliczki 60 zł.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: + Bogumił Grela. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych
  „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie.”