Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła  – 28 VII 2024 r.

XVII Niedziela Zwykła  – 28 VII 2024 r.

1. W środę o godz. 17.30 różaniec poprowadzi Róża św. Nepomucena.

1. W czwartek rozpoczyna się sierpień – miesiąc, w którym możemy złożyć dar abstynencji od alkoholu. Przy ołtarzu św. Anny wyłożona jest księga, w którą możemy się wpisać deklarując abstynencję.

1. W czwartek zapraszamy na mszę św. wieczorną w intencji powołań kapłańskich – z racji pierwszego czwartku miesiąca po mszy św. półgodzinna adoracja w milczeniu.

1. 1 sierpnia przypada również 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego –pamiętamy w modlitwach o obrońcach Ojczyzny.

1. W piątek mamy możliwość uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami z racji odpustu Parcjunkuli – 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej małego kościółka pod Asyżem. W Kalendarzu Liturgicznym czytamy, iż tego dnia w każdym kościele można uzyskać odpust zupełny.

1. W piątek adoracji Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00. podczas adoracji szansa na spowiedź pierwszopiątkową.

1. W piątek zostanie odprawiona msza św. zbiorowa, zachęcamy do ofiarowania intencji mszalnych w ważnych sprawach życia codziennego.

1. W sobotę 6 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Wspólna modlitwa różańcowa w intencjach wynagradzających rozpocznie się o godz. 6.30; o godz. 7.00 nastąpi msza św. i po niej 15 minutowa medytacja biblijna.

1. W sobotę przed południem księża odwiedzą swoich chorych.

1. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarowy na ostatni etap pielgrzymki
    do Częstochowy. Koszt 160 zł, wyjazd z 11/12.08.2024r. o północy z PKS Kożuchów. Zapisy w zakrystii z wpłatą zaliczki 60 zł.

1. W dniach 2-12 sierpnia br. z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Uczestniczę
    we Wspólnocie Kościoła” wyruszy 44. Piesza Pielgrzymka Głogowska. Więcej informacji na stronie internetowej: pielgrzymka.glogow.pl. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania – karty do pobrania w zakrystii.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za te, które wpływają na konto parafialne.

1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: + Jadwigę Wieczorek zd. Mokrzycka, + Bogusława Kasprzak. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie.”