Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła  – 11 VIII 2024 r.

XIX Niedziela Zwykła  – 11 VIII 2024 r.

1. Dziś tj. 11 sierpnia o północy wyjazd z Kożuchowskiego PKS do Częstochowy – życzymy Pielgrzymom owocnego czasu
  2. Dziś o godz. 19.00 w naszej świątyni rozpoczyna się Koncertem Inauguracyjnym X Festiwal Henrykowski. Zapraszamy serdecznie na to kulturalne wydarzenie. Wystąpią: Recytacja Adam Woronowicz, Robert Selinger – Organy, Trio Stroikowe Red Connection, Magdalena Kulig – Mezzosopran, Maciej Zimka – Akordeon Szczegółowe informacje o całym Festiwalu na plakatach oraz na stronie Centrum Kultury Zamek.
  3. We wtorek 13 sierpnia zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie i jednocześnie modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa – patrona dobrej śmierci. Rozpoczniemy modlitwą różańcową wobec Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 – gdzie również będziemy omadlali zmarłych, którzy odeszli w minionym miesiącu. Po mszy św. procesja wokół nasze świątyni. To kolejne spotkanie z Matką Bożą oraz św. Janem Pawłem II – chcemy przez ich wstawiennictwo wypraszać dla nas i dla naszych bliskich potrzebne łaski – zapraszamy do wypisywania osobistych intencji i pozostawienia ich przy ołtarzu Matki Bożej.
  4. W środę o godz. 17.30 różaniec poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy
  5. W najbliższy czwartek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – przypominamy o obowiązku uczestniczenia we mszy św. – Eucharystie będą sprawowane w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Na filiach msze w porządku niedzielnym. Podczas msz św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Natomiast podczas mszy św. o godz. 12.00 będzie modlitwa za Ojczyznę oraz za Wojsko Polskie w dniu ich święta. Uroczystość uświetni Asysta Honorowa 43 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Świętoszowie oraz Świebodzińska Orkiestra Dęta.
  6. W piątek adoracji Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji
    od godz. 17.00.
  7. W sobotę 17 sierpnia Burmistrz Kożuchowa oraz Centrum Kultury Zamek, Sołtys wsi Stypułów oraz Rada Sołecka zapraszają na Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczną się mszą św. w Stypułowie o godz. 14.00
  8. W sobotę 17 sierpnia po mszy św. wieczornej zapraszamy do uczestnictwo w spotkaniu Lectio Divina – zachęcamy do wspólnego czytania i modlitwy słowem Bożym.
  9. Zapraszamy też w każdą sobotę przed mszą św. poranną o godz. 6.30 na modlitwę różańcową w intencji ojczyzny – patronat nad tą modlitwą mają nasze Siostry Elżbietanki – zapraszamy do wspólnej modlitwy
  10. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za te, które wpływają na konto parafialne. Dziś tacę przeznaczamy na cele inwestycyjne.
  11. Dziś również zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Jan Żukowski, +Jadwiga Trubiłowicz. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie.”