Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela Zwykła  – 18 VIII 2024 r.

XX Niedziela Zwykła  – 18 VIII 2024 r.

1. W środę o godz. 17.30 różaniec poprowadzi Róża MB Bolesnej
  2. W piątek adoracji Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji
    od godz. 17.00.
  3. Zapraszamy w każdą sobotę przed mszą św. poranną o godz. 6.30 na modlitwę różańcową w intencji ojczyzny – patronat nad tą modlitwą mają nasze Siostry Elżbietanki – zapraszamy do wspólnej modlitwy
  4. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 12.30 będziemy mieli okazje podziękować ks. Wojciechowi Przyborowskiemu za 5 lat posługi na terenie naszej parafii. Dekretem Bpa Diecezjalnego ks. Wojciech jest przeniesiony do parafii w Jasieniu. W Jego miejsce do naszej parafii przychodzi ks. Łukasz Tarasiuk.
  5. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za te, które wpływają na konto parafialne. Dziękujemy za ofiarność ubiegłego tygodnia na cele inwestycyjne.
  6. Z dniem 15 sierpnia br. zaczęła obowiązywać tzw. „ustawa Kamilka”. Jesteśmy zobowiązani poinformować, że na terenie parafii zostały przyjęte i obowiązują „Standardy ochrony dzieci w duszpasterstwie parafialnym”. Można się z nimi zapoznać na stronie internetowej parafii oraz w kancelarii parafialnej. Zgodnie z ustawą został powołany również zespół do spraw prewencji, a osoby posługujące w parafii zostały sprawdzone w Krajowym Rejestrze Karnym.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Małgorzata Sakuta. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie.”