Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła  – 1 IX 2024 r.

XXII Niedziela Zwykła  – 1 IX 2024 r.

1. Jutro 2 września – zapraszamy społeczności naszych szkół na mszę św. rozpoczynająca kolejny rok edukacji o godz. 8.00. Wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom oraz Pracownikom administracyjnym, także Uczniom życzymy siły i wytrwałości na Nowy Rok Szkolny
  2. Jutro również podczas mszy św. o godz. 18.00 odprawimy mszę zbiorową – jeszcze można złożyć w zakrystii intencje wspólnej modlitwy
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec poprowadzi Róża Miłosierdzia Bożego – po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych oraz konferencja formacyjna
  4. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na mszę św. wieczorną w intencji powołań. Po mszy św. półgodzinna adoracja w milczeniu i spotkanie formacyjne Przyjaciół Paradyża oraz Szafarzy Komunii Św.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00. Podczas adoracji szansa na spowiedź i komunię św. pierwszopiątkową.
  6. W sobotę 7 września zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Wspólna modlitwa różańcowa w intencjach wynagradzających rozpocznie się o godz. 6.30; o godz. 7.00 nastąpi msza św. i po niej 15 minutowa medytacja biblijna.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca księża odwiedzą swoich chorych przed południem.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę św. o godz. 12.30 dzieci. Podczas mszy św. nastąpi obrzęd poświęcenia przyborów szkolnych.
  9. Zapowiadamy jednocześnie, że za dwa tygodnie 15 września po mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  10. Zapraszamy do uczestnictwa w tzw. kursie przedmałżeńskim – w naszej parafii będzie trwał od 22 do 28 września. Pierwsze spotkanie rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 i po niej katecheza w kościele. Kolejne spotkania codziennie w salce parafialnej o godz. 19.00.
  11. Również zapowiadamy rozpoczęcie katechez dla dorosłych (powyżej 21 r. życia), którzy chcieliby przystąpić do sakramentu bierzmowania. Katechezy w naszej parafii w salce odbywać się będą w każdą sobotę od 28 września do 30 listopada o godz. 19.00 (co stanowi 10 obowiązkowych spotkań) – zapisy na pierwszym spotkaniu
  12. Informujemy, że w Międzyrzeczu 14 września br. odbędzie się 12. Pielgrzymka Mężczyzn. Zachęcamy do uczestnictwa – szczegóły na plakatach w gablotach.
  13. W pierwszą sobotę miesiąca tzn. 5 października odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna. Wyjazd z PKS Kożuchów o godz. 8.15 – powrót około godz. 16.00 – koszt wyjazdu 50 zł. zapisy w zakrystii
  14. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za te, które wpływają na konto parafialne. W przyszła niedzielę – taca inwestycyjna.
  15. W dniu 1 września we wspólnocie Kościoła na całym świecie rozpoczynamy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia, który został ustanowiony przez Papieża Franciszka w roku 2015. Ten dzień jest jednocześnie początkiem okresu określanego jako „Czas dla stworzenia”, który zakończymy 4 października w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu. Z tej okazji Ojciec Święty wydał orędzie zatytułowane: „Miej nadzieję i działaj ze stworzeniem”. Nasz Bp Diecezjalny zachęca wszystkich do różnych form aktywności, które wyrażą naszą troskę o „Wspólny Dom”, który powierzył nam Stworzyciel. Zachętę kieruję szczególnie do ludzi młodych, aby rozwijali wrażliwość serca i widzieli, że w tej przestrzeni budują swoją przyszłość.
  16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  17. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Wojciech Buśka. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych, dziś w sposób szczególny tych, którzy oddali życie w obranie naszej ojczyzny i wszystkie ofiary wojen  „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie.”