Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła – 22 IX 2024 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 IX 2024 R.

1. Dziś po każdej mszy św. zbiórka do puszek dla poszkodowanych w powodzi. – komunikat.
2. W środę od godz. 17.30 różaniec poprowadzi Róża Niepokalanego Poczęcia NMP
3. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.
4. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na kolejne spotkanie scholii do salki parafialnej.
5. W piątek 27 września zapraszamy na mszę św. wieczorną wspólnotę Apostolatu Maryjnego – po mszy św. spotkanie formacyjne
6. Dziś rozpoczynamy kurs przedmałżeński – w naszej parafii będzie trwał do przyszłej soboty 28 września. Pierwsze spotkanie na mszy św. o godz. 18.00 i po niej katecheza w kościele. Kolejne spotkania codziennie w salce parafialnej o godz. 19.00.
7. Również zapowiadamy rozpoczęcie katechez dla dorosłych (powyżej 21 r. życia), którzy chcieliby przystąpić do sakramentu bierzmowania. Katechezy w naszej parafii w salce odbywać się będą w każdą sobotę od 28 września do 30 listopada o godz. 19.00 (co stanowi 10 obowiązkowych spotkań) – zapisy na pierwszym spotkaniu
8. Z okazji rocznicy beatyfikacji bł. Michała Sopocki, spowiednika św. Faustyny, 28 września w sobotę o godzinie 15.00 planowana jest inicjatywa wspólnej modlitwy „Koronka na ulicach miast świata”. Zapraszamy wszystkich na godz. 15:00 pod krzyż przy Szkole Podstawowej nr 1 na wspólną modlitwę.
9. W przyszłą niedzielę 29 września zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Tematem katechezy podjętej przez psycholog Martę Różyłowicz-Szeremetę jest: „jak rozmawiać z dzieckiem o tych sprawach?”. Serdecznie zapraszamy na godz. 19.00
10. W pierwszą sobotę miesiąca tzn. 5 października odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna. Wyjazd z PKS Kożuchów o godz. 8.15 – powrót około godz. 16.00 – koszt wyjazdu 50 zł. zapisy w zakrystii
11. W dniach 27 i 28 września w sklepie „Biedronka” zostanie przeprowadzona zbiórka żywności dla powodzian. Zbiorę przeprowadzi Parafialny Zespół Caritas.
12. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace za te, które wpływają na konto parafialne.
13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
14. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Eugeniusza Jakutę, +Eryka Dudzicz, +Bogusława Rybickiego, +Wiktora Korczyńskiego, +Izabelę Sawicką, +Janinę Ryfa oraz +Zbigniewa Stańczyk. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie.”