Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła  – 29 IX 2024 r.

XXVI Niedziela Zwykła  – 29 IX 2024 r.

1. W sobotę 28 września rozpoczęliśmy cykl katechez dla dorosłych (powyżej 21 r. życia), którzy chcieliby przystąpić do sakramentu bierzmowania. Istnieje ostatnia szansa, aby włączyć się do istniejącej grupy w przyszłą sobotę 5 września. Katechezy w naszej parafii odbywać się będą w salce w każdą sobotę do 30 listopada o godz. 19.00.
  2. Dziś tj. 29 września zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Tematem katechezy podjętej przez psycholog Martę Różyłowicz-Szeremetę jest: „jak rozmawiać z dzieckiem o tych sprawach?”. Serdecznie zapraszamy na godz. 19.00
  3. W najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z gr. ks. Sebastiana tj. 8 kl. Szkoły podstawowej. Zapraszamy młodzież na godz. 18.45.
  4. We wtorek rozpoczynamy miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywać się będą dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30. Tak jak w ubiegłym roku prosimy poszczególne wspólnoty naszej parafii o przewodniczenie tej modlitwie. Rozpiska wspólnot w formie kalendarza na cały miesiąc została wywieszona w gablocie parafialnej oraz wyłożona jest na stoliku z prasą katolicką
  5. W środę od godz. 17.30 różaniec poprowadzi Róża Bożego Ciała – po mszy św. wieczornej zmiana tajemnic i spotkanie formacyjne.
  6. W środę 2 października będziemy odprawiać o godz. 18.00 mszę św. zbiorową – jeśli ktoś pragnie ofiarować intencję mszy św. zapraszamy do zakrystii
  7. W pierwszy czwartek miesiąca 3 października zapraszamy wspólnotę Przyjaciół Paradyża do wspólnej modlitwy w intencji powołań. Po mszy św. półgodzinna adoracja w milczeniu – a po niej spotkanie formacyjne Przyjaciół Paradyża i Nadzwyczajnych Szafarzy.
  8. Po czwartkowej adoracji do salki na spotkanie zaprasza również wspólnota „Wojowników Maryi” – to grupa mężczyzn, którzy chcą zaprosić do wspólnoty.
  9. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00 podczas adoracji szansa na spowiedź pierwszopiątkową.
  10. Próba scholii dziecięcej w piątek o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy nowych członków
  11. W pierwszą sobotę miesiąca tzn. 5 października odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna. Wyjazd z PKS Kożuchów o godz. 8.15 – powrót około godz. 16.00 – koszt wyjazdu 50 zł. zapisy w zakrystii.
  12. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Wspólna modlitwa różańcowa w intencjach wynagradzających rozpocznie się o godz. 6.30; o godz. 7.00 nastąpi msza św. i po niej 15 minutowa medytacja biblijna.
  13. Księża przed południem odwiedzą swoich chorych.
  14. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać doniosłą uroczystość jubileuszy naszych Sióstr Elżbietanek. Siostra Fabiana obchodzi 60 -lecia, a Siostra Andżelika 25 – lecie życia zakonnego. Zapraszamy do uczestnictwa we mszy św. o godz. 12.30 gdzie w obecności zaproszonych gości będziemy omadlać nasze Siostry oraz składać im wyrazy podziękowania i uznania.
  15. Pragniemy poinformować, że każdego dnia w tygodniu, z wyłączeniem soboty – odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 6.45.
  16. Kamil organizuje 26 października o godz. 4.30 wyjazd na Jasną Górę – w cenie 250 zł: przejazd, zwiedzanie z przewodnikiem i obiad – zapisy w zakrystii
  17. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dziękujemy za zbiórkę żywności dla powodzian w sklepie „Biedronka”. Dziękujemy za ofiary, które zostały zebrane do puszek w ubiegłą niedzielę jako wsparcie poszkodowanych w powodzi – zebrano i przekazano na konto Caritas Diecezji 16740 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i naszym wolontariuszom przy Parafialnym Zespole Caritas.
  18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  19. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Barbara Nowakowska. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie.”