OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 X 2024 R.

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywamy doniosłą uroczystość jubileuszy ślubów zakonnych naszych Sióstr Elżbietanek. Siostra Fabiana obchodzi 60 -lecie, a Siostra Andżelika 25 – lecie życia zakonnego. Podczas mszy św. o godz. 12.30 w obecności zaproszonych gości omadlamy nasze Siostry oraz składamy im wyrazy podziękowania i uznania.
2. Trwamy w miesiącu szczególnej modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywają się: dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30. Tak jak w ubiegłym roku prosimy poszczególne wspólnoty naszej parafii o przewodniczenie tej modlitwie. Rozpiska wspólnot w formie kalendarza na cały miesiąc została wywieszona w gablocie parafialnej oraz wyłożona jest na stoliku z prasą katolicką
3. Jutro tj. w poniedziałek 7 października obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej – odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przysługuje członkom wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Lectio Divina.
4. We wtorek 8 października zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa patrona dobrej śmierci. Modlitwą o godz. 17.30 pragniemy wesprzeć wszystkich pogrążonych w żałobie po stracie swoich bliskich. Jest to dzień szczególnej modlitwy w naszej parafii za zmarłych w minionym miesiącu.
5. W środę modlitwie różańcowej przewodniczy Róża św. Nepomucena.
6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.
7. Za tydzień w niedzielę przypada ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. W naszej wspólnocie parafialnej będzie miało szczególny wymiar, gdyż przeżywać będziemy w ramach dnia papieskiego instalację relikwii św. Jana Pawła II w kaplicy bocznej naszego parafialnego kościoła. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 16.30 pod figurą Matki Bożej w naszym Kożuchowskim DPS-się. Tam rozpoczniemy modlitwę różańcową w drodze do świątyni. Podczas różańca w drodze będziemy modlić się we wszystkich intencjach, które polecimy wypisując na kartkach i zostawiając je przy ołtarzu Matki Bożej. Po dojściu do kościoła oddamy cześć św. Janowi Pawłowi II oraz zainstalujemy relikwiarz. Tego dnia nie będzie różańca w kościele o godz. 17.30.
8. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Jadwigi Śląskiej nasi Parafianie ze Stypułowa zapraszają na odpust o godz. 11.30
9. Również w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 12.30 nastąpi obrzęd poświęcenia różańców dzieciom pierwszokomunijnym. Po mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców.
10. Pragniemy poinformować, że każdego dnia w tygodniu, z wyłączeniem soboty – odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 6.45.
11. Ks. Kamil organizuje 26 października o godz. 4.30 wyjazd na Jasną Górę – w cenie 250 zł: przejazd, zwiedzanie z przewodnikiem i obiad – zapisy w zakrystii
12. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć do skarbon przy ołtarzach bocznych – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Modlitwa za zmarłych będzie od 3 listopada o godz. 17.30.
13. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Za tydzień taca inwestycyjna oraz zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – związana z Dniem Papieskim
14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
15. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Wiesława Adamska, +Zdzisław Szegda, +Czesław Wierzyński, +Mieczysław Katulski. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie.”