OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 X 2024 R.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 X 2024 R.

1. Trwamy w miesiącu szczególnej modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywają się: dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.
2. Dziś przypada ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. W ramach dnia papieskiego przeżywać będziemy instalację relikwii św. Jana Pawła II w kaplicy bocznej naszego parafialnego kościoła. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 16.30 pod figurą Matki Bożej w naszym Kożuchowskim DPS-się. Tam rozpoczniemy modlitwę różańcową w drodze do świątyni. Podczas różańca w trakcie procesji będziemy modlić się we wszystkich intencjach, które wypisane zostały na kartkach i zostawione przy ołtarzu Matki Bożej. Po dojściu do kościoła oddamy cześć św. Janowi Pawłowi II oraz zainstalujemy relikwiarz. Dziś wyjątkowo nie będzie różańca w kościele o godz. 17.30.
3. Dziś z racji wspomnienia św. Jadwigi Śląskiej nasi Parafianie ze Stypułowa zapraszają na odpust o godz. 11.30
4. Dziś również podczas mszy św. o godz. 12.30 nastąpi obrzęd poświęcenia różańców dzieciom pierwszokomunijnym. Po mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców.
5. Zapraszamy w poniedziałek po mszy św. wieczornej na spotykanie Lectio Divina.
6. Jutro Dzień Edukacji Narodowej – wszystkim nauczycielom, katechetom i pracownikom oświaty składamy serdeczne podziękowanie za wkład w formację młodego pokolenia.
7. W środę modlitwie różańcowej przewodniczy Róża Matki Bożej Królowej.
8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.
9. W piątek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty. To patronalne święto naszego wikariusza ks. Łukasza Tarasiuka. Już dziś składamy mu serdeczne życzenia. Będziemy modlić się za Niego podczas wieczornej mszy św. oraz będzie to okazja do złożenia życzeń.
10. Pragniemy poinformować, że każdego dnia w tygodniu, z wyłączeniem soboty – odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 6.45.
11. Wspólnota Odnowy w Duchu św. z parafii św. Michała Archanioła zapraszam na „kurs Filip”, który odbędzie się 19-20 października. Szczegółowe informacje na plakacie.
12. W przyszłą niedzielę 20 października po mszy św. o godz. 12.30 ks. Łukasz zaprasza młodzież z kl. 7 SP na pierwsze inauguracyjne spotkanie przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie młodzież wraz z rodzicami.
13. Również za tydzień w niedzielę schola dziecięca wraz z ministrantami po każdej mszy św. rozprowadzać będzie ciasto. Dochody z zakupu ciast przeznaczamy na fundusze scholii i służby liturgicznej.
14. Ks. Kamil organizuje 26 października o godz. 4.30 wyjazd na Jasną Górę – prosimy o dokonywanie wpłat oraz uzupełnianie danych.
15. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć do skarbon przy ołtarzach bocznych – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Modlitwa za zmarłych będzie od 3 listopada o godz. 17.30.
16. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dziś taca inwestycyjna oraz zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – związana z Dniem Papieskim. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na cele misyjne.
17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
18. Fragment komunikatu bpa Tadeusza Lityńskiego dotyczącego patronalnego dnia Służby Zdrowia. „W piątek, 18 października podczas Mszy świętej o godz. 9:30 w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, Biskup będzie modlił się za pracowników i wolontariuszy służby zdrowia naszej diecezji, zaś o godzinie 11:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej zostaną wręczone statuetki „Lubuskiego Samarytanina”.” W przekazanym komunikacie Biskup wyraża wdzięczność pracownikom służby zdrowia za pełnioną misję dla bliźniego.
19. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Ryszard Szpytma. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie.”

Dziękujemy również za zbiórkę żywności dla powodzian w tym tygodniu przekażemy je do mieszkańców w Głuchołazach. Także dziękujemy za ofiary zebrane na kościół w Lądku Zdrój – przekazano tam 3100 zł.