Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła  – 20 X 2024 r.

XXIX Niedziela Zwykła  – 20 X 2024 r.

1. Trwamy w miesiącu szczególnej modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywają się: dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.
  2. Dziś po mszy św. o godz. 12.30 ks. Łukasz zaprasza młodzież z kl. 7 SP na pierwsze inauguracyjne spotkanie przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie młodzież wraz z rodzicami.
  3. Dziś również schola dziecięca wraz z ministrantami po każdej mszy św. rozprowadzać będzie ciasto. Dochody z zakupu ciast przeznaczamy na fundusze scholii i służby liturgicznej.
  4. Zapraszamy w poniedziałek po mszy św. wieczornej na spotykanie Lectio Divina.
  5. We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II – zachęcamy do nawiedzania kaplicy z Jego relikwiami.
  6. W środę modlitwie różańcowej przewodniczy Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.
  8. Pragniemy poinformować, że każdego dnia w tygodniu, z wyłączeniem soboty – odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 6.45.
  9. Wyjazd Ks. Kamila z pielgrzymami na Janą Górę w sobotę 26 października o godz. 4.30 z PKS Kożuchów. Życzymy im bezpiecznej i owocnej pielgrzymki.
  10. Za tydzień w niedzielę 27 października przeżywamy uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Tego dnia zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych. Po mszy św. wieczornej o godz. 19.00 w salce Pani Marta Różyłowicz-Szeremeta oraz Pani Barbara Augustyniak poprowadzą dla nas temat „Bunt Nastolatka”.
  11. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć do skarbon przy ołtarzach bocznych – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Modlitwa za zmarłych będzie od 3 listopada o godz. 17.30.
  12. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dziękujemy za składkę tydzień do temu do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz za tacę przekazaną na cele remontowe.

Dzisiejszą tacę przekazujemy na cele misyjne.

1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  2. Już dziś zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego świętowania 31 października. Zapraszamy dzieci na mszę św. wieczorną – wigilijną z Uroczystości Wszystkich Świętych. Zachęcamy, aby dzieci – ale może również rodzice – przebrali się za postać jakiegoś ulubionego świętego. Po mszy św. zapraszamy do zamku na „bal wszystkich świętych”.
  3. W piątek za dwa tygodnie – 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do uroczystości i porządkowania cmentarza oraz grobów. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze święte 1 listopada będą w kościele parafialnym: godz. 8.00/10.00/18.00 a na cmentarzu komunalnym o godz. 12.00 (po mszy św. księża będą posługiwać przy poświęceniu nowych pomników). Tradycyjnie pragniemy zaprosić na wieczorną modlitwę na starym cmentarzu o godz. 19.00. W kościołach filialnych msze św.: Lasocin godz. 9.00/Stypułów 9.00 i po mszy św. procesja na cmentarzu/ Solniki godz. 10.00.
  4. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Janina Sienkiewicz, +Stanisław Drzewiecki, +Wanda Komor, zmarł również w tym tygodniu tato ks. Roberta Węglewskiego +Wojciech Węglewski. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie.”