Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła

XXI Niedziela Zwykła  – 21.08.2022 r.

1. Dziś podczas mszy św. o godz. 11.15 w kościele parafialnym dziękujemy ks. Michałowi Szot za roczny pobyt w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy za Jego zaangażowanie – za każdy duchowy dar włożony w naszą wspólnotę. Dziękujemy za prowadzenie katechezy w szkołach i przedszkolach, za prowadzenie wspólnot parafialnych oraz za troskę o media parafialne. Dziękujemy Mu i życzymy, aby Witnica, gdzie będzie posługiwał otworzyła się na Jego talenty i zdolności. Zapewniamy w modlitwie.
  2. W czwartek 25 sierpnia rozpocznie posługę w naszej parafii ks. Sebastian Kazimirski – pochodzący ze Słubic a ostatnio posługujący w Sulęcinie. Jego również omadlamy i życzymy dobrego i owocnego pobytu wśród nas.
  3. W środę od godz. 17.30 modlitwę różańcową prowadzi Róża św. Nepomucena
  4. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00. w piątek 26 sierpnia z racji na Uroczystość MB Częstochowskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę 27 sierpnia po mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne w salce na plebanii ma wspólnota Apostolatu Maryjnego
  6. W imieniu OSP Kożuchów oraz Burmistrza zapraszamy parafian na wycieczkę rowerową. Impreza organizowana jest jako działanie charytatywne dla Jasia Piórkowskiego. Szczegółowy plan i informacje na plakacie w gablocie.
  7. W niedzielę 18 września odbędzie się VIII Rodzinny Festyn Parafialny. Zachęcamy do włączenia się w organizację. Tradycyjnie już prosimy o przynoszenie wartościowych rzeczy, które możemy wystawić na „pchlim targu” oraz posłużą jako nagrody podczas losowania darczyńców wspierających remont kościoła przez zakup cegiełek podczas festynu. Naszą prośbę do firm i instytucji tradycyjnie również skierujemy oddzielnymi pismami – już teraz dziękuję za okazane wsparcie. Przedmioty na „pchli targ” i nagrody można przynosić w czwartki i piątki do salki parafialnej bezpośrednio po mszy św. wieczornej, a także do Przedszkola-Ochronki Sióstr Elżbietanek, Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 3, Przychodni przy ul. Obywatelskiej 5 w godzinach ich otwarcia. Bliżej terminu Festynu poprosimy również o pomoc przy pieczeniu ciast. A już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
  8. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za ofiary, które wpływają na konto parafialne. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Janina Pięt, +Antoni Płetenicki, +Irena Rudnicka. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”