Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła  – 02.10.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie    XXVII Niedziela Zwykła  – 02.10.2022 r.

 

 1. Wczoraj tj. 1 października br. o godz. 19.00 w salce rozpoczęło się naszej parafii przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Jest ostatnia szansa, aby dołączyć do tej grupy. Zapraszamy na spotkanie do salki w najbliższą sobotę 8 października o godz. 19.00.

 

 1. Wczoraj również rozpoczęliśmy miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywać się będą dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30. Tak jak w ubiegłym roku prosimy poszczególne wspólnoty naszej parafii o przewodniczenie tej modlitwie. Rozpiska wspólnot w formie kalendarza na cały miesiąc została wywieszona w gablocie parafialnej oraz wyłożona na stoliku z prasą katolicką.

 

 1. Dziś zbiórka do puszek na pomoc naszym pogorzelcom. Dziękuję wspólnocie Caritas za koordynację i przeprowadzenie zbiórki.

 

 1. Dziś po mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. Jutro tj. 3 października w kościele św. Michała w Nowej Soli, odbędzie się msza z modlitwą o uzdrowienie.

 

 1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.30 prowadzi Róża Matki Bożej Fatimskiej. Z racji pierwszej środy miesiąca po mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych oraz konferencja formacyjna.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy Przyjaciół Paradyża do wspólnej modlitwy o dar powołań. Po mszy św. wieczornej półgodzinna adoracja w milczeniu, a po niej spotkanie formacyjne.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00 a o godz. 17.30 odbędzie się Różaniec prowadzony przez wszystkie róże. Tego dnia bowiem przypada wspomnienie NMP Różańcowej – szczególny dzień jedności poszczególnych wspólnot różańcowych oraz darów odpustowych dla członków róż. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź będzie podczas adoracji i różańca.

 

 1. Za tydzień zbiórka do Puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – papieska idea wpierania zdolnych a ubogich studentów.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za ofiary, które wpływają na konto parafialne. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Jadwiga Mryson, +Marianna Wojtaszek, +Adela Wołkowska, +Renata Włodarczyk, +Danuta Zalas, +Krystyna Borna, +Edward Janicki. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”