Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła  – 09.10.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie    XXVIII Niedziela Zwykła  – 09.10.2022 r.

 

 1. Trwamy w szczególnym miesiącu modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywają się dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30. Tak jak w ubiegłym roku prosimy poszczególne wspólnoty naszej parafii o przewodniczenie tej modlitwie. Rozpiska wspólnot w formie kalendarza na cały miesiąc została wywieszona w gablocie parafialnej oraz wyłożona na stoliku z prasą katolicką.

 

 1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.30 prowadzi Róża Matki Bożej Gromnicznej.

 

 1. W czwartek 13 dzień miesiąca i ostanie w tym roku czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy w Kościele parafialnym modlitwę ekspiacyjną o godz. 17.30. Po mszy św. wieczornej udamy się w procesji z modlitwą różańcową do kościoła Ducha Świętego, gdzie zakończymy wspólną modlitwę. Zapraszamy do wypisywania intencji modlitewnych, które w czasie modlitwy ekspiacyjnej zostaną wyczytywane. Na procesję zabierzmy z sobą świece.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 16.30.

 

 1. Zgodnie z zapowiedzią zapraszamy na pierwsze spotkanie Lectio Divina w naszej parafii. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 15 października po mszy św. wieczornej w kościele. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.

 

 1. Dziś zbiórka do Puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – papieska idea wpierania zdolnych a ubogich studentów.

 

 1. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć podczas tacy – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywamy tzw. Dzień Papieski – szczególny czas modlitw dziękczynnej za czas pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz o błogosławieństwo dla papieża Benedykta i Franciszka. Tego dnia dzieci ze scholii i służba liturgiczna rozprowadzać będą tzw. „papieskie kremówki”, z których dochód zasili potrzeby duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej parafii.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę w kościele w Stypułowie przeżywamy odpust ku czci św. Jadwigi. Msza św. wyjątkowo tego dnia zostanie odprawiona o godz. 12.30. Zapraszamy Parafian do uczestnictwa w odpuście kościoła filialnego.

 

 • Kamil organizuje wyjazd jednodniowy 26 listopada na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia. Cena to 160 zł (w cenie: przejazd, ubezpieczanie, zwiedzanie i obiad). Zapraszamy do szybkiej deklaracji uczestnictwa i zapisywania się w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za ofiary, które wpływają na konto parafialne. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza tj. druga taca miesiąca zostaje w kościele parafialnym i w kościołach filialnych przeznaczona na cele inwestycyjne i remontowe. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W ubiegłym tygodniu w zbiórce do puszek na pomoc pogorzelcom zebraliśmy 2900 zł. Analizując potrzeby osób pokrzywdzonych, których na skutek pożaru w ostatnim czasie przybywa, zostaną zakupione i przekazane artykuły gospodarstwa domowego.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Władysław Piwowarczyk, +Krystyna Wolniak. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”