OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022 R.

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

 1. Dzisiaj I niedziela adwentu. Zapraszamy na msze św. roratnie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 7.00. Dzieci szczególnie zapraszamy na roraty w poniedziałek i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 7.00 – po sobotniej mszy porannej zapraszamy na poczęstunek w salce na plebanii.

 

 1. Dziś podczas każdej mszy św. następuje poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy przy nabywaniu opłatków przeznaczymy na remont i odświeżenie salek na plebanii, aby zwiększyć komfort naszych działań duszpasterskich. Chcemy nasze salki wymalować, zmienić umeblowanie i zakupić projektor. Myślimy również o wymianie projektora w kościele.

 

 1. W tym roku do opłatków dołączyliśmy plan kolędy. Na załączonym folderze jest gotowa forma tzw. ZAPROSZENIA. Każda rodzina, która chciałaby, aby ksiądz przyszedł na tzw. kolędę w wyznaczonym terminie – proszona jest o uzupełnienie tego zaproszenia i przyniesieniu do kościoła. Można je złożyć do skrzynki znajdującej się pod chórem. Będziemy wdzięczni jeśli zaproszenia wrócą o nas do Świąt Bożego Narodzenia, abyśmy mogli logistycznie przygotować się do tego wydarzenia.

 

 1. Jutro tj. poniedziałek 28 listopada kancelaria będzie nieczynna.

 

 1. Od przyszłego tygodnia Parafialny Zespół CARITAS będzie rozprowadzał świece na stół wigilijny. Mała świeca jest do nabycia w cenie 10 zł. duża w cenie 20 zł.

 

 1. W przyszłym niedzielę również schola i ministranci będą rozprowadzać poświęconą figurkę Pana Jezusa na sianku oraz anioły. Ofiary składane przy tej okazji zasilą budżet duszpasterstwa dzieci i młodzieży naszej parafii

 

 1. W środę o godz. 17.00 modlitwę różańcową poprowadzi Róża Podwyższenia Krzyża Świętego. W środę o godz. 17.30 ostatni dzień naszej modlitwy wspominkowej. Dziękujemy za wspólną modlitwę w intencji naszych zmarłych oraz za wszelkie ofiary składane przy tej okazji.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy Przyjaciół Paradyża do wspólnej modlitwy o dar powołań. Po mszy św. wieczornej półgodzinna adoracja w milczeniu, a po niej spotkanie formacyjne.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00. Podczas adoracji szansa na spowiedź pierwszopiątkową. Pragniemy przypomnieć dzieciom z kl. 4 SP oraz wszystkim praktykującym „pierwsze piątki miesiąca” o warunku przyjęcia Komunii św. tego dnia.

 

10. W najbliższą sobotę tj. 3 grudnia przypada pierwsza sobota miesiąca – przed mszą św. poranną odśpiewane zostaną Godzinki. Po   porannej mszy św. nabożeństwo ekspiacyjne. W godzinach przedpołudniowych księża odwiedzą swoich chorych.

 

11. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Fundacja Małych Stópek zapraszają
do udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Na choince przy ołtarzu św. Anny zostały wywieszone bombki – na nich umieszczone są        informacje o osobie obdarowanej. Osoby obdarowane są mieszkańcami Domu Samotnej Matki w Żarach, DPS dla osób z   niepełnosprawnością we Wschowie, który prowadzony jest przez Siostry Elżbietanek oraz Ogniska wychowawczego dla dziewcząt w Lubaniu

 • Zabierz tekturową „bombkę” z choinki – jest na niej informacja o dziecku/osobie dla której paczka będzie przeznaczona.
 • Przygotuj paczkę. Na zewnątrz przymocuj tekturową bombkę z imieniem dziecka.
 • Możesz też przygotować paczkę ogólną ,w której znajdą się artykuły spożywcze lub kosmetyczne bardzo potrzebne w Ognisku dla dziewcząt w Lubaniu. Spis tych artykułów znajduje się na plakatach przy choince.
 • Gotową paczkę zostaw pod choinką w kościele

Akcja trwa do 18 grudnia.

 

12. Za tydzień w niedzielę zapraszamy dzieci wraz z książeczkami komunijnymi na godz. 12.15 – po mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy    rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie formacyjne

 

13. Tak jak w ubiegłym roku pragniemy rozprowadzać w naszej parafii tzw. Ewangelię na każdy dzień w cenie 15 zł. Osoby, które chciałyby nabyć taką pozycję książkową proszone są o zaznaczenie na liście przy wyjściu z kościoła chęci jej nabycia.

 

14. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Za złożone ofiary w tzw. „tacę remontową” w drugą niedzielę miesiąca.

 

 1. Z racji XXIII Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – który przypada za tydzień w niedzielę 4 grudnia – odbędzie się zbiórka do puszek.

 

16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

17. W imieniu ks. Antoniego Bołbota proboszcza Mirocina Górnego zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Chorwacji z wizytą w Medjugorie w terminie 25.06-03.07.2023 r. Szczegółowe informacje u księży w zakrystii.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Bronisława Szczepańska, +Remigiusz Wieczorek. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny, tych których omadlamy w tegorocznych „wypominkach” polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…

 

 • Edykt w sprawie beatyfikacji Siostry Marii Iwony Król – do odczytania (gablota)