Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu – 04.12.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu – 04.12.2022 r.

 

 1. Dzisiaj II niedziela adwentu. Zapraszamy na msze św. roratnie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 7.00. Dzieci szczególnie zapraszamy na roraty w poniedziałek i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 7.00 – po sobotniej mszy porannej zapraszamy na poczęstunek w salce na plebanii.
 2. Dziś podczas każdej mszy św. można zaopatrywać się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy przy nabywaniu opłatków przeznaczymy na remont i odświeżenie salek na plebanii, aby zwiększyć komfort naszych działań duszpasterskich. Chcemy nasze salki wymalować, zmienić umeblowanie i zakupić projektor. Myślimy również o wymianie projektora w kościele.
 3. W tym roku do opłatków dołączyliśmy plan kolędy. Na załączonym folderze jest gotowa forma tzw. ZAPROSZENIA. Każda rodzina, która chciałaby, aby ksiądz przyszedł na tzw. kolędę w wyznaczonym terminie – proszona jest o uzupełnienie tego zaproszenia i przyniesieniu do kościoła. Można je złożyć do skrzynki znajdującej się pod chórem. Będziemy wdzięczni jeśli zaproszenia wrócą o nas do Świąt Bożego Narodzenia, abyśmy mogli logistycznie przygotować się do tego wydarzenia.
 4. W przygotowanych zaproszeniach na kolędę nie uwzględniono ulic: Rejmonta i Kryształowej. Przepraszamy za pomyłkę ulice te przypisane będą do dnia 19 stycznia.

 

 1. We wtorek przypada wspomnienie św. Mikołaja. Zapraszamy serdecznie dzieci na mszę św. wieczorną o godz. 18.00. W tym miejscu pragniemy podziękować Zarządowi Banku Spółdzielczego w Kożuchowie za okazaną pomoc „św. Mikołajowi”.
 2. W środę 7 grudnia o godz. 17.30 modlitwę różańcową poprowadzi Róża Bożego Miłosierdzia. Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy po mszy św. wszystkie róże na konferencje formacyjną i zmianę tajemnic.
 3. W najbliższy czwartek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele msze św. o godz. 7.00/16.30 i 18.00. Na mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. – podczas mszy św. zostaną poświęcone medaliki.
 4. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.
 5. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Fundacja Małych Stópek zapraszają
  do udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Na choince przy ołtarzu św. Anny zostały wywieszone bombki – na nich umieszczone są informacje o osobie obdarowanej. Osoby obdarowane są mieszkańcami Domu Samotnej Matki w Żarach, DPS dla osób z niepełnosprawnością we Wschowie, który prowadzony jest przez Siostry Elżbietanek oraz Ogniska wychowawczego dla dziewcząt w Lubaniu
 • Zabierz tekturową „bombkę” z choinki – jest na niej informacja o dziecku/osobie dla której paczka będzie przeznaczona.
 • Przygotuj paczkę. Na zewnątrz przymocuj tekturową bombkę z imieniem dziecka.
 • Możesz też przygotować paczkę ogólną ,w której znajdą się artykuły spożywcze lub kosmetyczne bardzo potrzebne w Ognisku dla dziewcząt w Lubaniu. Spis tych artykułów znajduje się na plakatach przy choince.
 • Gotową paczkę zostaw pod choinką w kościele

Akcja trwa do 18 grudnia.

 

 • W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Łukasz Malec – diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży. Rekolekcje potrwają do wtorku. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o godz. 10.00/16.30 i 18.00. W poniedziałek przed południem ks. rekolekcjonista spotka się również z uczniami kl. V i VI naszych Szkół Podstawowych oraz ze szkołą nr 5.

 

 • Młodzież przygotowując się do bierzmowania z dwóch grup: ks. Sebastiana i ks. Wojciecha ma swoje spotkanie w poniedziałek 12 grudnia po mszy św. wieczornej w kościele.

 

 • Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza świece na stół wigilijny. Mała świeca jest do nabycia w cenie 10 zł. duża w cenie 20 zł.

 

 • Caritas Parafialna dziękuje w imieniu swoich podopiecznych, wszystkim, którzy włączyli się w dzieło przekazania żywości w naszych sklepach w Kożuchowie. Dziękujemy również za to wsparcie okazywane w siedzibie naszej Poczty Polskiej. Dary żywnościowe będzie można przynosić również do naszego parafialnego kościoła i złożyć je w kaplicy „Wszystkich Świętych” przy figurze Matki Bożej Bolesnej.

 

 • Dziś również schola i ministranci rozprowadzają poświęconą figurkę Pana Jezusa na sianku oraz anioły. Ofiary składane przy tej okazji zasilą budżet duszpasterstwa dzieci i młodzieży naszej parafii

 

 • Osoby, które zadeklarowały chęć nabycia pozycji książkowej „Ewangelia na każdy” mogą odebrać ją w zakrystii.

 

 • Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.

 

 1. Z racji Dzisiejszego dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie –odbędzie się zbiórka do puszek. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 • 18 grudnia podczas mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się konkurs szopek – dzieci przygotowują samodzielnie szopki, które zostaną ocenione oraz poświęcone jako dekoracja bożonarodzeniowa.

 

 • W imieniu ks. Antoniego Bołbota proboszcza Mirocina Górnego zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Chorwacji z wizytą w Medjugorie w terminie 25.06-03.07.2023 r. Szczegółowe informacje u księży w zakrystii.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Janina Mielniczek, +Bogdan Werłos, +Barbara Stojna, +Andrzej Wusiewicz, +Janina Gończowska. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny, polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…