Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu – 11.12.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu – 11.12.2022 r.

 1. Dzisiaj III niedziela adwentu. Zapraszamy na msze św. roratnie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 7.00. Dzieci szczególnie zapraszamy na roraty w poniedziałek i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 7.00 – po sobotniej mszy porannej zapraszamy na poczęstunek w salce na plebanii.
 2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które prowadzi ks. Łukasz Malec – diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży. Rekolekcje potrwają do wtorku. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o godz. 10.00/16.30 i 18.00. Spowiedź w poniedziałek i wtorek rano o godz. 9.30 popołudniu od godz. 16.00 i 17.30.
 3. Spowiedź na filiach: Stypułów 16 grudnia (pt) od godz. 16.00 / Lasocin 18 grudnia (ndz) od godz. 8.30 / Solniki 18 grudnia (ndz) od godz. 9.15.
 4. W poniedziałek o godz. 8.30 ks. rekolekcjonista spotka się w kościele z uczniami kl. V i VI naszych Szkół Podstawowych. Natomiast z młodzieżą ze szkoły nr 5 o godz. 11.00 w szkole.
 5. Z racji na spowiedź i rekolekcje w poniedziałek kancelaria rano jest nieczynna.
 6. Młodzież przygotowując się do bierzmowania z dwóch grup: ks. Sebastiana i ks. Wojciecha ma swoje spotkanie jutro tj. w poniedziałek 12 grudnia po mszy św. wieczornej w kościele.
 7. We wtorek ofiary złożone na tacę będą naszą wdzięcznością za wygłoszone rekolekcje.
 8. We wtorek również zapraszamy z racji drugiego wtorku miesiąca na modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa patrona dobrej śmierci. Modlitwą o godz. 17.30 pragniemy wesprzeć wszystkich pogrążonych w żałobie po tracie swoich bliskich. Jest to dzień szczególnej modlitwy w naszej parafii za zmarłych w minionym miesiącu.
 9. Podczas każdej mszy św. można zaopatrywać się w opłatki na stół wigilijny. Bóg zapłać za ofiary, które zostają złożone podczas przy nabywaniu opłatków.
 10. W tym roku do opłatków dołączyliśmy plan kolędy. Na załączonym folderze jest gotowa forma tzw. ZAPROSZENIA. Każda rodzina, która chciałaby, aby ksiądz przyszedł na tzw. kolędę w wyznaczonym terminie – proszona jest o uzupełnienie tego zaproszenia i przyniesieniu do kościoła. Można je złożyć do skrzynki znajdującej się pod chórem. Będziemy wdzięczni jeśli zaproszenia wrócą o nas do Świąt Bożego Narodzenia, abyśmy mogli logistycznie przygotować się do tego wydarzenia.W przygotowanych zaproszeniach na „kolędę” nie uwzględniono ulic: Rejmonta i Kryształowej. Przepraszamy za pomyłkę ulice te przypisane będą do dnia 19 stycznia.
 11. W środę o godz. 17.30 modlitwę różańcową poprowadzi Róża Matki Bożej Fatimskiej
 12. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.
 13. Zapraszamy, aby w zakrystii zgłosić chorych, których księża nie odwiedzają systematycznie w pierwsze soboty miesiąca, a które chciałyby skorzystać z sakramentów przed świętami. Odwiedzimy te osoby 23 grudnia tj. (pt) przed południem.
 14. W najbliższą sobotę 17 grudnia po mszy św. wieczornej zapraszamy do kolejnej możliwości modlitwy Słowem Bożym – Lectio Divina. Zapraszamy do zabrania z sobą tekstu Pisma św.
 15. W imieniu Burmistrza zapraszamy do przeżycia wigilii miejskiej o godz. 16.00 przy ratuszu w sobotę 17 grudnia.
 16. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Fundacja Małych Stópek zapraszają
  do udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Na choince przy ołtarzu św. Anny zostały wywieszone bombki – na nich umieszczone są informacje o osobie obdarowanej. Osoby obdarowane są mieszkańcami Domu Samotnej Matki w Żarach, DPS dla osób z niepełnosprawnością we Wschowie, który prowadzony jest przez Siostry Elżbietanek oraz Ogniska wychowawczego dla dziewcząt w Lubaniu / Zabierz tekturową „bombkę” z choinki – jest na niej informacja o dziecku/osobie dla której paczka będzie przeznaczona. Przygotuj paczkę. / Na zewnątrz przymocuj tekturową bombkę z imieniem dziecka. / Możesz też przygotować paczkę ogólną ,w której znajdą się artykuły spożywcze lub kosmetyczne bardzo potrzebne w Ognisku dla dziewcząt w Lubaniu. / Spis tych artykułów znajduje się na plakatach przy choince. / Gotową paczkę zostaw pod choinką w kościele. / Akcja trwa do 18 grudnia – /19 grudnia zostaną już rozwiezione do wskazanych miejsc.
 17. Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza świece na stół wigilijny. Mała świeca jest do nabycia w cenie 10 zł. duża w cenie 20 zł.
 18. Caritas Parafialna dziękuje w imieniu swoich podopiecznych, wszystkim, którzy włączyli się w dzieło przekazania żywości. Dary żywnościowe można przynosić jeszcze przez ten tydzień do naszego parafialnego kościoła i złożyć je w kaplicy „Wszystkich Świętych” przy figurze Matki Bożej Bolesnej.
 19. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne – dzisiejsza taca przeznaczona jest we wszystkich naszych wspólnotach filialnych i kościele parafialnym na cele remontowe. Dziękujemy również za włączenie się w ubiegłotygodniową akcję pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie oraz wpierania naszych dzieci i młodzieży przez zakup figurek Jezusa na sianku.
 20. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 21. Za tydzień 18 grudnia podczas mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się konkurs szopek – dzieci przygotowują samodzielnie szopki, które zostaną ocenione oraz poświęcone jako dekoracja bożonarodzeniowa.
 22. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Edward Ligocki, +Henryk Sztegner, + Zbigniew Kokowski, + Wojciech Zacharski, +Małgorzata Lewandowska. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny, polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…