Ogłoszenia duszpasterskie Narodzenie Pańskie – 25.12.2022 r

Ogłoszenia duszpasterskie

Narodzenie Pańskie – 25.12.2022 r.

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Narodzenia Pańskiego – życzymy wszystkim parafianom i gościom pięknego i głęboko duchowego przeżywania świąt. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego kościoła parafialnego i kościołów filialnych do obchodów Narodzenia Pańskiego. Za czystość kościołów, za piękne dekoracje, ale nade wszystko za duchową troskę o życie wiary.
 2. Jutro tj. w poniedziałek 26 grudnia – w II dzień świąt – w święto św. Szczepana msze św. w porządku niedzielnym.
 3. Zapraszamy na jutrzejszy wieczór – po mszy św. wieczornej do wspólnego kolędowania. Nasze parafialne zespoły muzyczne przygotowały się, aby wspólnie pośpiewać kolędy i pobyć chwilę przy Nowonarodzonym.
 4. W tym roku do opłatków dołączyliśmy plan kolędy. Na załączonym folderze jest gotowa forma tzw. ZAPROSZENIA. Każda rodzina, która chciałaby, aby ksiądz przyszedł na tzw. kolędę w wyznaczonym terminie – proszona jest o uzupełnienie tego zaproszenia i przyniesieniu do kościoła. Można je złożyć do skrzynki znajdującej się pod chórem. Będziemy wdzięczni jeśli zaproszenia wrócą do nas najpóźniej do wtorku. Kolędę rozpoczynamy 28 grudnia. Od poniedziałku do piątku wizytę rozpoczniemy od godz. 16.00 / natomiast w sobotę od godz. 10.00.

– w środę 28 grudnia – ul. Żagańska

– w czwartek 29 grudnia – Solniki i Lasocin

– w piątek 30 grudnia – Bielice, Cisów, Dziadoszyce, Zawada, Słocina

 1. W środę o godz. 17.30 modlitwę różańcową poprowadzi Róża Niepokalanego Poczęcia NMP
 2. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00. oraz na msze św. o godz. 7.00 i 18.00 w święto Świętej Rodziny
 3. W sobotę w sylwestrowy wieczór zapraszamy na Eucharystię o godz. 17.00 – po zakończonej mszy św. wobec Najświętszego Sakramentu przeprowadzimy nabożeństwo na zakończenie roku.
 4. Przyszła niedziela 1 stycznia 2023 r. uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – msze św. w porządku niedzielnym – bez mszy św. o godz. 7.00
 5. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Zbigniew Wadas, +Marek Głodkowski. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny, polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…