VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023 r.

1. Rozpoczynamy dziś tydzień modlitwy o trzeźwość. Przy bocznym ołtarzu została wyłożona księga abstynencji – zapraszamy do złożenia takiej deklaracji, może zwłaszcza w intencji pokoju na świeci i w naszych rodzinach.

1. We wtorek 21 lutego spotkanie po mszy św. wieczornej o godz. 18.45 dla młodzieży z gr. ks. Sebastiana przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

1. W najbliższa środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. W naszej parafii w popielec odprawiamy msze św. w następującym porządku:

– w kościele parafialnym   godz. 7.00, 10.00, 16.30, 18.00

– Lasocin                           godz. 15.30

– Solniki                             godz. 16.00

– Stypułów                        godz. 16.30

Po każdej mszy św. nastąpi zbiórka do puszek na hospicja prowadzone przez naszą diecezję. W środę intencja od Róży Matki Bożej Fatimskiej zostanie odprawiona o godz. 16.30 i po mszy ok. godz. 17.30 modlitwa różańcowa. Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.

1. Przez okres Wielkiego Postu modlitwa adoracyjna ze wspólnotą Intronizacji odbywać się będzie w czwartki od godz. 17.00

1. W najbliższy piątek 24 lutego br. we wszystkich parafiach diecezji podejmowane będą modlitwy w intencji „sprawiedliwego pokoju w Ukrainie”. W naszej parafii zapraszamy do nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które zostaną odprawiane o ten dar pokoju w rocznicę rozpoczęcia wojny. Natomiast zgodnie z decyzją Episkopatu, w przyszłą niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej zorganizujemy zbiórkę środków finansowych na pomoc ofiarom wojny. Zebrane ofiary przekazujemy na Ukrainę przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

1. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii odbywać się będą w następującym porządku:

– w kościele parafialnym   godz. 16.30 z udziałem dzieci

godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych

– Solniki                            godz. 17.30

– Stypułów                        po mszy św. o godz. 16.30

1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Ofiary składane podczas nabożeństwa przeznaczymy na dekorację kościoła do Triduum Paschalnego.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Złożone ofiary w ubiegłą niedzielę przeznaczamy na cele inwestycyjne.

Dziękujemy również za ofiary złożone na cele pomocy mieszkańcom Turcji i Syrii po trzęsieniu ziemi – zebraliśmy i przekazaliśmy Caritas Diecezjalnej 4000 zł.

Dziękujemy Pielgrzymom, którzy byli w Ziemi Świętej za modlitwy w naszych intencjach oraz za ufundowanie krzyża adoracyjnego oraz kadzielnicy – które będą używane podczas Gorzkich Żali.

1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Zofia Zajdel, +Jerzy Maruszak, +Stanisława Iskra, +Zbigniew Skwarka. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny i trzęsienia ziemi, polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…