Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

 

 1. Rozpoczęliśmy w środę okres Wielkiego Postu. Zachęcamy, aby w duchu nawrócenia podejmować wyrzeczenia i postanowienia. Zapraszamy jednocześnie na nabożeństwa wielkopostne na Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii odbywać się będą w następującym porządku:

– w kościele parafialnym    godz. 16.30 z udziałem dzieci

godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych

– Solniki                    godz. 17.30

– Stypułów                       po mszy św. o godz. 16.30

W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Ofiary składane podczas nabożeństwa przeznaczymy na dekorację kościoła do Triduum Paschalnego.

 

 1. W marcu będziemy modlić się we mszy św. gregoriańskiej za śp. Proboszcza Władysława Stachurę – Bóg zapłać ofiarodawcą za pomięć o zmarłym Proboszczu.

 

 1. Jutro tj. 27 lutego zapraszamy do salki na spotkanie Apostolatu Maryjnego po mszy św. wieczornej

 

 1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża Matki Bożej Gromnicznej. Z racji pierwszej środy miesiąca po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych .

 

 1. Przez okres Wielkiego Postu modlitwa adoracyjna ze wspólnotą Intronizacji odbywać się będzie w czwartki od godz. 17.00. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy również na msze świętą w intencji powołań kapłańskich, a po mszy św. na półgodzinną adorację w milczeniu. Po adoracji Najświętszego Sakramentu spotkanie formacyjne dla wspólnoty Przyjaciół Paradyża.

 

 1. W najbliższy piątek przypada I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi podczas drogi krzyżowej od godz. 17:30.

 

 1. W najbliższą sobotę tj. 4 marca przypada pierwsza sobota miesiąca – przed mszą św. poranną odśpiewane zostaną Godzinki. Po porannej mszy św. nabożeństwo ekspiacyjne. W godzinach przedpołudniowych księża odwiedzą swoich chorych.

 

 1. Za tydzień w niedziele zapraszamy dzieci wraz z książeczkami komunijnymi na godz. 12:15. Na Mszy św. zostaną poświęcone książeczki i świece do I komunii świętej. Po mszy św. spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. zgodnie z decyzją Episkopatu, dziś po każdej Mszy Świętej organizujemy zbiórkę środków finansowych na pomoc ofiarom wojny, za tydzień zbiórka do puszek po każdej mszy św. na cele dzieła pomocy „Ad Gentes”. – Bóg zapłać.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Małgorzata Lorenc +Wanda Elżbieta Walczyńska. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny i trzęsienia ziemi, polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…