Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

1. Rozpoczęliśmy w środę okres Wielkiego Postu. Zachęcamy, aby w duchu nawrócenia podejmować wyrzeczenia i postanowienia. Zapraszamy jednocześnie na nabożeństwa wielkopostne na Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii odbywać się będą w następującym porządku:

– w kościele parafialnym    godz. 16.30 z udziałem dzieci

godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych

– Solniki                    godz. 17.30

– Stypułów                       po mszy św. o godz. 16.30

W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Ofiary składane podczas nabożeństwa przeznaczymy na dekorację kościoła do Triduum Paschalnego.

1. W marcu będziemy modlić się we mszy św. gregoriańskiej za śp. Proboszcza Władysława Stachurę – Bóg zapłać ofiarodawcą za pomięć o zmarłym Proboszczu.

1. Jutro tj. 27 lutego zapraszamy do salki na spotkanie Apostolatu Maryjnego po mszy św. wieczornej

1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża Matki Bożej Gromnicznej. Z racji pierwszej środy miesiąca po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych .

1. Przez okres Wielkiego Postu modlitwa adoracyjna ze wspólnotą Intronizacji odbywać się będzie w czwartki od godz. 17.00. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy również na msze świętą w intencji powołań kapłańskich, a po mszy św. na półgodzinną adorację w milczeniu. Po adoracji Najświętszego Sakramentu spotkanie formacyjne dla wspólnoty Przyjaciół Paradyża.

1. W najbliższy piątek przypada I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi podczas drogi krzyżowej od godz. 17:30.

1. W najbliższą sobotę tj. 4 marca przypada pierwsza sobota miesiąca – przed mszą św. poranną odśpiewane zostaną Godzinki. Po porannej mszy św. nabożeństwo ekspiacyjne. W godzinach przedpołudniowych księża odwiedzą swoich chorych.

1. Za tydzień w niedziele zapraszamy dzieci wraz z książeczkami komunijnymi na godz. 12:15. Na Mszy św. zostaną poświęcone książeczki i świece do I komunii świętej. Po mszy św. spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. zgodnie z decyzją Episkopatu, dziś po każdej Mszy Świętej organizujemy zbiórkę środków finansowych na pomoc ofiarom wojny, za tydzień zbiórka do puszek po każdej mszy św. na cele dzieła pomocy „Ad Gentes”. – Bóg zapłać.

1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Małgorzata Lorenc +Wanda Elżbieta Walczyńska. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny i trzęsienia ziemi, polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…