Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

 

 1. Trwamy w kontynuacji odświeżenia naszego kościoła. Rozłożone rusztowania w nawie głównej oraz wydłużony czas pracy pracowników, uniemożliwią przygotowanie kościoła do sprawowania mszy św. Z tej racji w najbliższych tygodniach odprawiamy msze św. o tradycyjnych godzinach, lecz będzie zmieniało się miejsce jej celebracji.

W sobotę wieczorem i wszystkie msze niedzielne – odprawiane będą w dużej sali w Zamku

Msza poranna od pon. do sob. – w małej kaplicy „ogrójcowej” przy kościele

Msze wieczorne od pon. do pt., oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele Ducha Świętego.

Jak przy każdym remoncie prosimy o wyrozumiałość w trudnościach oraz o modlitwę o bezpieczne i terminowe zakończenie prac. Jednocześnie dziękujemy Władzom Miasta i Pracownikom za możliwość korzystania z Zamku.

 

 1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zachęcamy, aby w duchu nawrócenia podejmować wyrzeczenia i postanowienia. Zapraszamy jednocześnie na nabożeństwa wielkopostne na Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii odbywać się będą w następującym porządku:

– w Kożuchowie               godz. 16.30 z udziałem dzieci (w kościele Ducha Św.)

godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych (w kościele Ducha Św.)

– Solniki                            godz. 17.30

– Stypułów                        po mszy św. o godz. 16.30

W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Ofiary składane podczas nabożeństwa przeznaczymy na dekorację kościoła do Triduum Paschalnego.

 

 1. W najbliższy wtorek 14 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy od godz. 17.30 przez wstawiennictwo św. Józefa – będziemy modlić się w intencji zmarłych w ostatnim miesiącu oraz za wszystkich pogrążonych w żałobie, a także o dar dobrej śmieci dla siebie oraz dla obecnie konających.

 

 1. W środę 15 marca modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża Bożego Ciała

 

 1. Przez okres Wielkiego Postu modlitwa adoracyjna ze wspólnotą Intronizacji odbywać się będzie w czwartki od godz. 17.00.

 

 1. W sobotę 18 marca zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina – modlitwa słowem Bożym. Zachęcamy do pochylenia się wspólnie nad Księgą Pisma Świętego.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. PZ Caritas będzie rozprowadzał świeczki tzw. paschaliki na stół Wielkanocny w cenie 20 zł.

 

 1. PZ Caritas oraz Wolontariusze włączają się w ogólnopolską zbiórkę żywości w sklepach „Tak Pomagam”. 17 i 18 marca zachęcamy do składania produktów żywnościowych w przygotowanych koszach Caritas.

 

 1. 1,5% podatku – to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatku z naszych PIT-ów. Zachęcamy, by w pisać KRS naszej Caritas (226818-podany na plakacie oraz stronie caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku.

 

 1. Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu zapraszamy wszystkie Panie na doroczne Wielkopostne Czuwanie dla Kobiet, które w tym roku ma tytuł „Jak szum wielu wód” GŁOS MOJEGO SERCA. Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 marca o godz. 16:00.

 

 1. Centrum Kultury „Zamek” pragnie ogłosić konkurs plastyczny „Tradycujna Palma Wielkanocna” termin składania prac do 28 marca w Zamku. Prace będą oceniane zgodnie z regulaminem konkursu podanym na stronie: zamekkozuchow.pl

 

 1. Gratulujemy naszym ministrantom, którzy wczoraj rozegrali mecz w ramach turnieju piłkarskiego ministrantów. Zajmując pierwsze miejsca w kategorii Junior Starszy i Junior Młodszy, oraz trzecie miejsce w kategorii Młodzik zakwalifikowali się do dalszego etapu turnieju.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Maria Konopska, +Ryszard Bydłosz, +Elżbieta Gniewczyńska. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…

 

Do odczytania Oświadczenie Przewodniczącego KEP w związku z publikacjami dotyczącymi Metropolity Krakowskiego kard. Karola Wojtyły.

– Nasz Bp Diecezjalny wydał komunikat solidaryzujący się z oświadczeniem Przewodniczącego KEP oraz wskazał inicjatywę modlitwy za Kościół. Zgodnie z Jego prośbą modlitwy różańcowe przed mszą św. wieczorną, adoracje Najświętszego Sakramentu oraz Drogi Krzyżowe będą przeżywane w duchu nawrócenia, ekspiacji oraz uświęcenia wspólnoty Kościoła. Niech w tych modlitwach nie zabraknie odniesień do nauczania św. Jana Pawła II.