Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 19.03.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 19.03.2023 r.

 

 1. Trwamy w kontynuacji odświeżenia naszego kościoła. Rozłożone rusztowania w nawie głównej oraz wydłużony czas pracy pracowników, uniemożliwią przygotowanie kościoła do sprawowania mszy św. Z tej racji w najbliższych tygodniach odprawiamy msze św. o tradycyjnych godzinach, lecz będzie zmieniało się miejsce jej celebracji.

W sobotę wieczorem i wszystkie msze niedzielne – odprawiane będą w dużej sali w Zamku

Msza poranna od pon. do sob. – w małej kaplicy „ogrójcowej” przy kościele

Msze wieczorne od pon. do pt., oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele Ducha Świętego.

Jak przy każdym remoncie prosimy o wyrozumiałość w trudnościach oraz o modlitwę o bezpieczne i terminowe zakończenie prac. Jednocześnie dziękujemy Władzom Miasta i Pracownikom za możliwość korzystania z Zamku.

 

 1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zachęcamy, aby w duchu nawrócenia podejmować wyrzeczenia i postanowienia. Zapraszamy jednocześnie na nabożeństwa wielkopostne na Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii odbywać się będą w następującym porządku:

– w Kożuchowie               godz. 16.30 z udziałem dzieci (w kościele Ducha Św.)

godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych (w kościele Ducha Św.)

– Solniki                            godz. 17.30

– Stypułów                        po mszy św. o godz. 16.30

W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Ofiary składane podczas nabożeństwa przeznaczymy na dekorację kościoła do Triduum Paschalnego.

 

 1. Uroczystość św. Józefa z 19 marca została przeniesiona na poniedziałek 20 marca – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa – za nasze rodziny, za wspólnotę Kościoła.

 

 1. W środę 22 marca modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża św. Jana Nepomucena

 

 1. Wyjątkowo w tym miesiącu spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w środę 22 marca po mszy św. wieczornej w kościele Ducha Św.

 

 1. Przez okres Wielkiego Postu modlitwa adoracyjna ze wspólnotą Intronizacji odbywać się będzie w czwartki od godz. 17.00.

 

 1. W uroczystość Zwiastowania NMP tj. w sobotę 25 marca w czasie Mszy św. będziemy mogli złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Księga, w którą wpisujemy się deklarując 9 miesięcy modlitwy wyłożona będzie przez cały tydzień w Kościele Ducha św. oraz w przyszłą niedzielę w „Kaplicy Zamkowej” przy księdze znajdują się również foldery z tzw. modlitwą codzienną.

 

 1. Sobotnią mszą św. wieczorną 25 marca rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku wygłosi nam ks. major Dariusz Kamiński proboszcz parafii woskowo-cywilnej w Koszalinie. Nauki rekolekcyjne głoszone będą na wszystkich mszach niedzielnych oraz w pon/wt/śr podczas mszy o godz. 10.00/16.30/18.00. Spowiedź rekolekcyjna przewidziana jest we wt/śr pół godziny przed mszą św.

 

 1. Od przyszłego tygodnia schola dziecięca oraz służba liturgiczna będą rozprowadzać palmy – na Niedzielę Palmową. Ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusz duszpasterstwa dzieci i młodzieży naszej parafii.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji zaprasza do udziału w Studium Nad Małżeństwem i Rodziną. Studium jest okazją do pogłębienia wiedzy i formacji duchowej na temat realizacji powołania w rodzinie. Absolwenci studium mogą również podjąć posługę w parafialnej poradni rodzinnej. Inauguracja Studium odbędzie się 25 marca br. o godzinie 9.00 mszą św. w  Kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie dlarodziny.diecezjazg.pl w zakładce Studium. Szczegółowe informacje pod nr tel. 728 443 413

 

 1. PZ Caritas będzie rozprowadzał świeczki tzw. paschaliki na stół Wielkanocny w cenie 20 zł.

 

 1. Dziękujemy za włączenie się w ogólnopolską zbiórkę żywości w sklepach „Tak Pomagam”. Dziękujemy PZ Caritas, Wolontariuszom, Ludziom Dobrej Woli oraz Dyrektorom sklepów za współtworzenie tej akcji. Podziękowanie to kierujemy w imieniu wszystkich potrzebujących i obdarowanych paczkami.

 

 1. 1,5% podatku – to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatku z naszych PIT-ów. Zachęcamy, by w pisać KRS naszej Caritas (226818-podany na plakacie oraz stronie caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku.

 

 1. Centrum Kultury „Zamek” pragnie ogłosić konkurs plastyczny „Tradycyjna Palma Wielkanocna” termin składania prac do 28 marca w Zamku. Prace będą oceniane zgodnie z regulaminem konkursu podanym na stronie: zamekkozuchow.pl

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Taca z ubiegłego tygodnia została przeznaczona na cele inwestycyjne.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Jan Wieczorek. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…