Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023 r.

 

 

  1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i właściwego przebiegu Triduum Paschalnego. Dziękuję przygotowującym dekoracje oraz śpiewy, dziękujemy służbie liturgicznej oraz tym, którzy wiernie trwali na adoracji. Był to piękny czas, głęboki w doświadczenia duchowe. Wszystkim Parafianom i Gościom z racji Wielkanocy życzymy zdrowia i pokoju oraz odkrywania Jezusa Chrystusa w naszej zwykłej codziennościa.

 

  1. Jutro drugi dzień świąt – msze św. według porządku niedzielnego. Tradycyjnie ofiary złożone w dniu jutrzejszym przeznaczamy na KUL i Instytut filozoficzny w Zielonej Górze

 

  1. W najbliższy wtorek 11 kwietnia zapraszamy do wspólnej modlitwy od godz. 17.30 przez wstawiennictwo św. Józefa – będziemy modlić się w intencji zmarłych w ostatnim miesiącu oraz za wszystkich pogrążonych w żałobie, a także o dar dobrej śmieci dla siebie i obecnie konających.

 

  1. W środę o godz. 17.30 modlitwę różańcową poprowadzi Róża Matki Bożej Bolesnej

 

  1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godziny 17.00 – w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych

 

  1. W sobotę 15 kwietnia zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina – modlitwa słowem Bożym. Zachęcamy do pochylenia się wspólnie nad Księgą Pisma Świętego.

 

  1. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – przygotowujemy się do niego przez Nowennę, którą modlimy się codziennie przed mszą św. o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę z racji rozpoczęcia Tygodnia Miłosierdzia zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Diecezjalnej. W niedzielę obchodzimy Odpust w kaplicy DPS. Na godz. 15.00 zapraszamy do kościoła parafialnego na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

  1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za wczorajszą ofiarę przy poświęceniu pokarmów, za te ofiary, które wpływają na konto parafialne. Przeznaczamy je na cele inwestycyjne.

 

  1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Stanisława Kużel, +Zdzisław Marek Moszyński, +Walentyna Szyba. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…