Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023 r.

VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023 r.

1. W naszej diecezji cieszymy się święceniami diakonatu – wczoraj w Międzyrzeczu świecenia diakonatu przyjął kl. Michał Kowalewski. Święcenia prezbiteratu w gorzowskiej katedrze otrzymają 27 maja dk. Rafał Kierczuk (z Międzyrzecza) oraz dk. Damian Swiniarek (z Nowej Soli). Przygotowujemy się również do święceń naszego dk. Michała Dziedzica, które odbędą się w Poznaniu 27 maja w Archikatedrze, a w naszej parafii 28 maja odbędzie się msza św. prymicja o godz. 11.15 – już dziś informujemy, że 28 maja nie będzie mszy św. o godz. 12.30.

1. Dziś o godz. 12.30 pragniemy ucieszyć się wydarzeniem I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz uroczystością I Komunii św. w Solnikach o godz. 10.00. Za tydzień kolejna uroczystość o godz. 12.30 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dla klasy 3A z SP nr1.

1. Trwamy w miesiącu maryjnym – zapraszamy na nabożeństwa majowe, które rozpoczynają się codziennie o godz. 17.40.

1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.00 rozpocznie Róża Niepokalanego Poczęcia NMP

1. 4 czerwca odbędzie się IX Rodzinny Festyn Parafialny. Tradycyjnie już prosimy o przynoszenie wartościowych rzeczy, które możemy wystawić na „pchlim targu” oraz posłużą jako nagrody dla darczyńców wspierających remont kościoła przez zakup cegiełek podczas festynu. Przedmioty na „pchli targ” i nagrody można przynosić w czwartki i piątki do salki parafialnej bezpośrednio po mszy św. wieczornej.

1. Wspólnota Intronizacji zaprasza na adorację w piątek od godziny 17.00.

1. W sobotę 20 maja zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina – modlitwa słowem Bożym. Zachęcamy do pochylenia się wspólnie nad Księgą Pisma Świętego.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dzisiejszą tacę przeznaczamy w kościele parafialnym i na filiach na cele inwestycyjne. Dziękujemy bardzo serdecznie Rodzicom Dzieci komunijnych za przygotowanie kościoła, za dekorację, za dary ofiarne na potrzeby parafii. Dziękuję również wszystkim, którzy zatroszczyli się o plewienie wokół kościoła. Dziękuję za piękne świadectwo troski o świątynię.

1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Wandę Mindler. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…