Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

 

 

 1. Wczoraj dk. Michał Dziedzic otrzymał w Poznaniu w Archikatedrze święcenia kapłańskie. Dziś odbywa się jego msza św. prymicja o godz. 11.15 – informujemy, że dziś tj. 28 maja nie ma mszy św. o godz. 12.30.

 

 1. Trwamy w miesiącu maryjnym – zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe, które rozpoczynają się codziennie o godz. 17.40. Także nabożeństwa czerwcowe będą obywać się od czwartku o godz. 17.40.

 

 1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.00 poprowadzi Róża św. Jana Nepomucena.

 

 1. W najbliższy czwartek 1 czerwca zapraszamy Przyjaciół Paradyża na Eucharystie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Jest to święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po mszy św. półgodzinna adoracja w milczeniu. Podczas mszy św. 1 czerwca pragniemy uczcić naszą siostrę Andżelikę – będzie to sposobność do modlitwy za Siostrę przełożoną oraz do złożenia życzeń.

 

 1. 1 czerwca przypada Dzień Dziecka – życzymy dzieciom i młodzieży owocnego ostatniego miesiąca nauki oraz zapraszamy na Festyn Parafialny, na którym dzieci znają wiele atrakcji i niespodzianek dla siebie.

 

 1. Wspólnota Intronizacji zaprasza na adorację w piątek od godziny 17.00 – w czasie adoracji szansa na spowiedź pierwszopiątkową

 

 1. W sobotę 3 czerwca o godz. 6.30 godzinki ku czci Niepokalanej. Z racji pierwszej soboty miesiąca księża przed południem odwiedzą swoich chorych.

 

 1. 4 czerwca tj, w przyszłą niedzielę odbędzie się IX Rodzinny Festyn Parafialny. Tradycyjnie już prosimy o przynoszenie wartościowych rzeczy, które możemy wystawić na „pchlim targu” oraz które posłużą jako nagrody dla darczyńców wspierających remont kościoła przez zakup cegiełek podczas festynu. Przedmioty na „pchli targ” i nagrody można przynosić w czwartki i piątki do salki parafialnej bezpośrednio po mszy św. wieczornej oraz do Przedszkoli nr I i III, do Przedszkola prowadzonego przez Siostry Elżbietanki oraz do przychodni prowadzonej przez Państwa Dusza. Konkretnym wkładem w nasz festyn może być dar upieczenia ciasta – możemy przynosić wypieki na parafię w sobotę 3 czerwca. Informujemy, że od dnia 29 maja można w salce parafialnej zaopatrzyć się w jaja oraz inne asortymenty potrzebne do wypieków.

 

 1. Rocznica I Komunii Świętej w tym roku odbędzie się w Boże Ciało 8 czerwca. Dzieci Rocznicowe z kl. 4 SP mają swoją próbę 6 czerwca o godz. 16.30 – bezpośrednio po próbie przewidziana jest szansa na spowiedź dla dzieci.

 

 1. Nasza parafia organizuje 10 czerwca wyjazd dla dzieci do Jeleniej Góry, „Bram Czasu” zwiedzanie podziemia, do sanktuarium w Krzeszowie, gdzie uczestniczyć będziemy w Mszy św., obiedzie oraz zwiedzać kompleks klasztorny. Koszt to 170 zł. zapisy u ks. Kamila lub Pani Zuzanny Badowskiej.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. W przyszłym tygodniu zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności w Warszawie

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Jan Walotek, +Anna Rawluk, + Wiesław Nieporowski, +Sylwia Biadała. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…