Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2023 r.

 1. Dziś zapraszamy serdecznie na mszę św. odpustową do filii naszej parafii – do Solnik. Msza św. odpustowa z racji wspomnienia św. Anny zostanie tam odprawiona o godz. 17.00.
 2. Dziś również wyprzedzając wspomnienie św. Krzysztofa pragniemy poświęcić nasze pojazdy. Modlitwa za kierowców oraz błogosławieństwo odbywa się po każdej mszy św.
 3. Informujemy, że podczas wakacji nie ma mszy św. o godz. 16.30 w piątek w Stypułowie i w Kożuchowie w niedzielę o godz. 12.30; z racji mniejszej ilości księży bardzo prosimy, by z sakramentu spowiedzi korzystać w tygodniu.
 4. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.30 poprowadzi Róża Niepokalanego Poczęcia NMP.
 5. W czwartek 27 lipca zapraszamy na mszę św. wieczorną wspólnotę Apostolatu Maryjnego – po mszy św. spotkanie formacyjne.
 6. W przyszłą niedzielę 28 lipca o godz. 5.00 z kożuchowskiego PKS wyrusza pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Maryjnego.
 7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00
 8. Zapraszamy na 43 Pieszą Pielgrzymkę Głogowską 2-12 sierpnia, zapisy przez stronę pielgrzymki: glogow.pl
 9. Spotkanie przedpielgrzymkowe dla osób wyruszających pieszo odbędzie się 31 lipca po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy jednocześnie do duchowego pielgrzymowania, karty duchowego pielgrzyma dostępne są w zakrystii.
 10. Organizowany jest wyjazd autokarowy do Częstochowy dołączający do pielgrzymów pieszych z Głogowa na Jasną Górę. Wyjazd o północy z 11 na 12 sierpnia z PKS Kożuchów – koszt 150 zł. zapisy w zakrystii.
 11. Pragniemy poinformować, że w najbliższym czasie rozpocznie się remont nawierzchni drogi przy ulicy Kościelnej. Z tej racji zostanie uruchomiony wjazd od ryku przy ratuszu. Trasa jednokierunkowa będzie możliwa wokół kościoła. Nadal nie będzie możliwości parkowania przy ratuszu.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 13. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dziękujemy za ofiary zebrane w ubiegłym tygodniu do puszek na Pogorzelców z Lasocina. Zebraliśmy 4080 zł. Parafialny Zespół Caritas przekazał dla tej Rodziny 1000 zł. Cała kwota zostaje przekazana Potrzebującym przez Panią Sołtys Lasocina.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Irena Grajewska; +Henryka Sawicka, +Bogusław Bęben, +Halina Róziewicz. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…