Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023 r.

 

  1. Informujemy, że podczas wakacji nie ma mszy św. o godz. 16.30 w piątek w Stypułowie i w Kożuchowie w niedzielę o godz. 12.30; z racji mniejszej ilości księży bardzo prosimy, by z sakramentu spowiedzi korzystać w tygodniu.

   

  1. Zakończyliśmy wewnątrz świątyni prace restauratorskie odświeżające ściany w korpusie nawowym – jutro tj. w poniedziałek po mszy św. porannej ok. godz. 7.30 zaczniemy gruntowne sprzątanie. Serdecznie zapraszamy każdego, kto dysponuje czasem – aby pomógł w pracach w kościele.

   

  1. Jutro tj. 31 lipca po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla osób wyruszających pieszo na pielgrzymkę do Częstochowy. Zapraszamy jednocześnie do duchowego pielgrzymowania, karty duchowego pielgrzyma dostępne są w zakrystii. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarowy do Częstochowy dołączający do pielgrzymów pieszych z Głogowa na Jasną Górę. Wyjazd o północy z 11 na 12 sierpnia z PKS Kożuchów – koszt 150 zł. zapisy w zakrystii.

   

  1. We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc, w którym możemy złożyć dar abstynencji od alkoholu. Przy ołtarzu św. Anny wyłożona jest księga, w którą możemy się wpisać deklarując abstynencję.

   

  1. We wtorek przypada również 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego –pamiętamy w modlitwach o obrońcach Ojczyzny.

   

  1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.30 poprowadzi Róża Bożego Ciała – po mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

   

  1. W środę mamy możliwość uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami z racji odpustu Parcjunkuli – 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej małego kościółka pod Asyżem. W Kalendarzu Liturgicznym czytamy, iż tego dnia z racji wspomnienia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny.

   

  1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz ze wspólnotą Przyjaciół Paradyża w intencji powołań. Po mszy św. wieczornej półgodzinna adoracja w milczeniu.

   

  1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00

  W trakcie adoracji szansa na spowiedź pierwszopiątkową.

  1. W sobotę 5 lipca o godz. 6.30 godzinki ku czci Niepokalanej. Z racji pierwszej soboty miesiąca ks. Sebastian przed południem odwiedzi swoich chorych. Księża Kamil i Ks. Wojciech byli już u swoich chorych z wizytą duszpasterską.

   

  1. Pragniemy poinformować, że w najbliższym czasie rozpocznie się remont nawierzchni drogi przy ulicy Kościelnej. Z tej racji zostanie uruchomiony wjazd od ryku przy ratuszu. Trasa jednokierunkowa będzie możliwa wokół kościoła. Nadal nie będzie możliwości parkowania przy ratuszu.

   

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

   

  1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.

   

  1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Paweł Bieńkowski, +Janina Błażewicz, +Wanda Grabowska. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…