Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023 r.

 

 1. Informujemy, że od 1 września powracamy do tradycyjnego porządku mszy św. tzn. o godz. 16.30 w piątek w Stypułowie i w Kożuchowie w niedzielę o godz. 12.30.
 2. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.30 poprowadzi Róża Matki Boże Bolesnej
 3. W piątek 1 września adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00 – tego dnia pamiętamy o ofiarach II Wojny Światowej – jest to również dzień rozpoczęcia nowenny przed beatyfikacją rodziny Ulmów.
 4. Z racji pierwszego piątku miesiąca podczas adoracji będzie szansa na spowiedź św.
 5. W sobotę 2 września zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Do moderowania tymi nabożeństwami poprosiliśmy nasze Siostry Elżbietanki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencjach wynagradzających na godz. 6.30; o godz. 7.00 nastąpi msza św. i po niej 15 minutowa medytacja biblijna.
 6. W sobotę przed południem księża odwiedzą swoich chorych.
 7. Kamil organizuje pielgrzymkę do Skrzatusza, Górki Klasztornej i Torunia w dniach 22-23 września. Koszt pielgrzymki: 380 zł w tym: nocleg, 2 obiady, kolacja, śniadanie, bilety, parkingi. Szczegółowe informacje u ks. Kamila zapisy w zakrystii – przy wpłacie zaliczki 200 zł. (prosimy o szybką deklarację uczestnictwa).
 8. Informujemy, że planowana będzie na 6 września zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego – jako wsparcie Kościoła na wschodzie – szczegóły miejsca zbiórki podamy za tydzień w niedzielę.
 9. Szczególne zaproszenie na „weekend dla mężczyzn” – spotkania organizowane są w Zielonej Górze, lub na pielgrzymce w Międzyrzeczu – szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 10. W nowym sezonie Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza do podjęcia zupełnie nowych form studiów i kursów, zróżnicowanych tematycznie i sprofilowanych pod kątem zainteresowań – „Teologia szyta na miarę”. Oferta skierowana jest do każdego, kto pragnie pogłębić swoją wiedzę o Bogu i świecie oraz ugruntować chrześcijańską wizję rzeczywistości. Studia w formie weekendowej wprowadzają w dynamizm życia Kościoła, w różnych jego aspektach, pomagają aktywnie i odpowiedzialnie podejmować funkcje świeckich liderów wspólnot i dają konkretne narzędzia, by udoskonalić to zaangażowanie. Mają charakter uzupełniający i – co ważne – nie wymagają wcześniejszego wykształcenia akademickiego. Rekrutacja na wszystkie kierunki rozpoczyna się 1. września br. Szczegóły znajdują się na stronie Instytutu (zgora.pl)
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 12. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Adina Wendt +Teodora Czubińska, +Piotr Szymków +Kazimierz Karaś. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…