Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2023 r.

 

  1. W poniedziałek 4 września rozpoczyna się Nowy Rok szkolny – zapraszamy na mszę świętą jutro o godz. 8.00 – w intencji naszych uczniów i pracowników szkół. Życzymy jednocześnie bezpiecznego i owocnego roku szkolnego.

 

  1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.30 poprowadzi Róża Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy św. wieczornej nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca

 

  1. W pierwszy czwartek miesiąca 7 września zapraszamy na msze świętą w intencji powołań kapłańskich, a po mszy św. na półgodzinną adorację w milczeniu. Po zakończonej adoracji wspólnota Przyjaciół Paradyża ma swoje spotkanie formacyjne. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w tę wspólnotę – która ma na celu modlitwę o powołania i za powołanych.

 

  1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00 – tego dnia obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Stypułowie o godz. 16.30 podczas mszy św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego.

 

  1. W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci wraz z przyborami szkolnymi, które u początku nowego roku edukacji pragniemy poświęcić.

 

  1. Kamil organizuje pielgrzymkę do Skrzatusza, Górki Klasztornej i Torunia w dniach 22-23 września. Koszt pielgrzymki: 380 zł w tym: nocleg, 2 obiady, kolacja, śniadanie, bilety, parkingi. Szczegółowe informacje u ks. Kamila zapisy w zakrystii – dotychczasowe zainteresowanie pielgrzymką rodzi obawę o jej realizację. Prosimy w najbliższych dniach o deklarację uczestnictwa.

 

  1. Informujemy, że odbywa się na trenie naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego – akcja potrwa do najbliższego wtorku 6 września do godz. 11.00. Zużyty sprzęt można przywozić na Kożuchowski PSZOK w godzinach przyjmowania – wskazując, że jest to wsparcie akcji pomoc Kościoła na Wschodzie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

  1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Za tydzień druga niedziela miesiąca – tacę przeznaczymy na cele inwestycyjne.

 

  1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Urszula Ratajczyk, +Maria Majcherek, +Stanisław Tryjanowski, +Alicja Kowalik, +Czesław Raczykowski. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…