Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023 r.

 

 

 1. Dziś 22 października w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II schola dziecięca naszej parafii rozprowadza „papieskie kremówki” pieniądze zebrane ze sprzedaży zasilą fundusz naszej scholii.

 

 1. Trwamy w miesiącu szczególnej modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywają się: dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.

 

 1. :W piątek podczas mszy św. wieczornej modlimy się wraz ze wspólnotą Apostolatu Maryjnego – po mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.

 

 1. W sobotę przeżywamy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – to dzień imienin nasze Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy w modlitwie.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć do skarbon przy ołtarzach bocznych – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Modlitwa za zmarłych będzie od 3 listopada o godz. 17.30.

 

 1. Już dziś zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego świętowania 31 października. Zapraszamy dzieci na mszę św. wieczorną – wigilijną z Uroczystości Wszystkich Świętych. Zachęcamy, aby dzieci – ale może również rodzice – przebrali się za postać jakiegoś ulubionego świętego. Po mszy św. zapraszamy do salki na „bal wszystkich świętych”.

 

 1. 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do uroczystości i porządkowania cmentarza oraz grobów. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze święte 1 listopada będą w kościele parafialnym: godz. 7.00/8.30/10.00/18.00 a na cmentarzu komunalnym o godz. 12.00 (po mszy św. księża będą posługiwać przy poświęceniu nowych pomników). Tradycyjnie pragniemy zaprosić na wieczorną modlitwę na starym cmentarzu o godz. 19.00. W kościołach filialnych msze św.: Lasocin godz. 8.45/Stypułów 9.00 i po mszy św. procesja na cmentarzu/ Solniki godz. 10.00.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Stefania Gorzkiewicz. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…