Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023 r.

XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023 r.

1. Dziś 22 października w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II schola dziecięca naszej parafii rozprowadza „papieskie kremówki” pieniądze zebrane ze sprzedaży zasilą fundusz naszej scholii.

1. Trwamy w miesiącu szczególnej modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywają się: dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.

1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.

1. :W piątek podczas mszy św. wieczornej modlimy się wraz ze wspólnotą Apostolatu Maryjnego – po mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.

1. W sobotę przeżywamy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – to dzień imienin nasze Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy w modlitwie.

1. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć do skarbon przy ołtarzach bocznych – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Modlitwa za zmarłych będzie od 3 listopada o godz. 17.30.

1. Już dziś zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego świętowania 31 października. Zapraszamy dzieci na mszę św. wieczorną – wigilijną z Uroczystości Wszystkich Świętych. Zachęcamy, aby dzieci – ale może również rodzice – przebrali się za postać jakiegoś ulubionego świętego. Po mszy św. zapraszamy do salki na „bal wszystkich świętych”.

1. 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do uroczystości i porządkowania cmentarza oraz grobów. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze święte 1 listopada będą w kościele parafialnym: godz. 7.00/8.30/10.00/18.00 a na cmentarzu komunalnym o godz. 12.00 (po mszy św. księża będą posługiwać przy poświęceniu nowych pomników). Tradycyjnie pragniemy zaprosić na wieczorną modlitwę na starym cmentarzu o godz. 19.00. W kościołach filialnych msze św.: Lasocin godz. 8.45/Stypułów 9.00 i po mszy św. procesja na cmentarzu/ Solniki godz. 10.00.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.

1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Stefania Gorzkiewicz. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…