Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła (Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego) – 29.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła (Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego) – 29.10.2023 r.

 

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałek o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych o godz. 17.30.

 

 1. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego świętowania 31 października. Zapraszamy dzieci na mszę św. wieczorną – wigilijną z Uroczystości Wszystkich Świętych. Zachęcamy, aby dzieci – ale może również rodzice – przebrali się za postać jakiegoś ulubionego świętego. Po mszy św. zapraszamy do salki na „bal wszystkich świętych”.

 

 1. W środę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do uroczystości i porządkowania cmentarza oraz grobów. W dniach od 1 do 8 listopada wszyscy, którzy będąc w stanie łaski uświęcającej przyjmą Komunię św. oraz nawiedzą cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze oczyszczające się w czyśćcu.

 

 1. 1 listopada mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze święte będą w kościele parafialnym: godz. 7.00/8.30/10.00/18.00 a na cmentarzu komunalnym o godz. 12.00 (po mszy św. księża będą posługiwać przy poświęceniu nowych pomników). Tradycyjnie pragniemy zaprosić na wieczorną modlitwę na starym cmentarzu o godz. 19.00. W kościołach filialnych msze św.: Lasocin godz. 8.45/Stypułów 9.00 i po mszy św. procesja na cmentarzu/ Solniki godz. 10.00.

 

 1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się 8 listopada po mszy św. wieczornej

 

 1. Pragniemy poinformować, że taca 1 i 2 dnia listopada zostanie przeznaczona na nowy pomnik dla ks. Ignacego Lape. Staramy się, aby przenieś Jego ciało do skweru kapłańskiego i sióstr zakonnych. Pragniemy także wznieś nowy krzyż na cmentarzu.

 

 1. W czwartek we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych tj. 2 listopada pragniemy modlić się wypominkami na cmentarzu komunalnym o godz. 19.00. W czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia omodlimy wszystkich zmarłych w tym roku. Natomiast w kościele parafialnym odprawimy msze św. o godz. 7.00 i 18.00 – o godz. 18.00 modlimy się z Przyjaciółmi Paradyża o nowe powołania i za zmarłych kapłanów, a także jedną z intencji będzie pierwsza w naszej parafii tzw. intencja zbiorowa. Kolejna odprawiona zostanie 2 grudnia o godz. 18.00 – zachęcamy do zamawiania tej intencji w zakrystii.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00. Podczas adoracji i modlitwy wypominkowej szansa na spowiedź pierwszopiątkową.

 

 1. W najbliższą sobotę tj. 4 listopada przypada pierwsza sobota miesiąca – przed mszą św. poranną o godz. 6.30 odmówiony różaniec wynagradzający a po mszy św. zachęcamy do medytacji biblijnej. W godzinach przedpołudniowych księża odwiedzą swoich chorych.

 

 1. Również w sobotę 4 listopada o godz. 13.00 w naszym kościele odprawiona zostanie msza św. w intencji Koła Łowieckiego Sokół, które przeżywa 75 lecie swojego istnienia. Koło Łowieckie zaprasza do obecności i wspólnej modlitwy.

 

 1. W przyszła niedzielę zapraszamy po mszy św. o godz. 12.30 rodziców dzieci komunijnych na spotkanie formacyjne i organizacyjne.

 

 1. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć do skarbon przy ołtarzach bocznych – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Modlitwa za zmarłych będzie od 3 listopada o godz. 17.30.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Zbigniew Kryściak, +Krystyna Ślemp, + Teresa Klucznik, + Bogumiła Sawicka, +Jolanta Silska. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…