Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu – „Laetare”  – 10.03.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu – „Laetare”  – 10.03.2024 r.

 

 1. We wtorek 12 marca zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa patrona dobrej śmierci. Modlitwą o godz. 17.30 pragniemy wesprzeć wszystkich pogrążonych w żałobie po tracie swoich bliskich. Jest to dzień szczególnej modlitwy w naszej parafii za zmarłych w minionym miesiącu.

 

 1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża św. Nepomucena. Tego dnia pragniemy pamiętać o + ks. Władysławie Stachura – z racji 3 rocznicy śmierci.

 

 1. Przez okres Wielkiego Postu modlitwa adoracyjna ze wspólnotą Intronizacji odbywać się będzie w czwartki od godz. 17.00

 

 1. W piątek 15 marca zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dzieci szczególnie zapraszamy na godz. 16.30; młodzież i dorosłych na godz. 17.30; w Solnikach o godz. 17.30 a w Stypułowie po mszy św. o godz.16.30. Przynośmy na Drogi Krzyżowe własne krzyże jako pomoce do modlitwy.

 

 1. W sobotę 16 marca – zapraszamy po mszy św. wieczornej na spotkanie z cyklu Lectio Divina – modlitwa Słowem Bożym – katechezę biblijną poprowadzi ks. Rekolekcjonista

 

 1. W sobotę również zainicjujemy Nowennę w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna potrwa do 24 marca.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje parafialne, które w naszej parafii odbędą się w terminie od 17 do 20 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Robert Grzybowski – ksiądz diecezji drohiczyńskiej gospodarz pustelni Zwiastowania w Poletyłach. Nauki zostaną wygłoszone na niedzielnych mszach (w niedzielę nie będzie spowiedzi) oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas mszy o godz. 10.00/16.30/18.00/ Szczególna okazja na spowiedź przy udziale księży z naszego dekanatu będzie we wtorek i środę od godz. 9.00/16.00/17.30.

 

 1. W niedzielę 17 marca o godz. 16.30 swoje spotkanie mają uczniowie dwóch grup z kl. 7 i 8 SP przygotowujący się do bierzmowania. Po spotkaniu będą uczestniczyć w nabożeństwie Gorzkich Żali.

 

 1. W niedzielę po mszy św. wieczornej o godz. 19.00 ks. Rekolekcjonista poprowadzi III spotkanie w ramach katechez dla dorosłych – będziemy rozpatrywać temat „zagrożeń w życiu duchowym”

 

 1. W czasie trwania rekolekcji pragniemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w pon/wt/śr/ od godz. 11.00 do godz. 16.30. W przyszłą niedzielę pojawi się kalendarz adoracji – zachęcimy do wpisywania się w poszczególne godziny modlitwy, aby zachować ciągłość osób obecnych w kościele przed Najświętszym Sakramentem. W pon i wt po mszach wieczornych odbędą się również katechezy stanowe.

 

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. ofiary składane przy okazji adoracji krzyża podczas nabożeństwa przeznaczymy na dekorację kościoła do Triduum Paschalnego.

 

 1. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece tzw. „paschaliki” na stół Wielkanocny. Bóg zapłać za nabywanie świec w cenie 20 zł.

 

 1. W przyszłą niedzielę schola dziecięca będzie rozprowadzała palmy. Ofiary składane przy ich nabywaniu zasilą konto funduszu duszpasterskiego dzieci i młodzieży

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dzisiejszą tacę przeznaczamy na cele inwestycyjne. Dziękujemy za ofiarność podczas akcji Caritas „Tak Pomaga” dziękujemy pracownikom sklepów, wolontariuszom i ofiarodawcom.

 

 1. Kamil organizuje pielgrzymkę do Barda Śląskiego, sanktuarium wiary świętej w Kłodku i bazyliki Nawiedzenia NMP w Wambierzycach. Pielgrzymka jednodniowa wyjedzie z Kożuchowa 4 maja – koszt to 210 zł. – w tym: przejazd, bilety wstępu, obiad, ubezpieczenie. Zapisy wraz z zaliczą 100 zł w zakrystii.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Marian Król, +Stanisława Pawłowska. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych, zmarłych na skutek wojen. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…