Ogłoszenia duszpasterskie Wielkanoc – 31.03.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Wielkanoc – 31.03.2024 r.

  1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i właściwego przebiegu Triduum Paschalnego. Dziękuję przygotowującym dekoracje oraz śpiewy, dziękujemy służbie liturgicznej oraz tym, którzy wiernie trwali na adoracji. Dziękujemy Druhom naszego OSP za pełnioną wartę przy Grobie Pańskim i za pomoc przy procesji. Był to piękny czas, głęboki w doświadczenia duchowe. Wszystkim Parafianom i Gościom z racji Wielkanocy życzymy zdrowia i pokoju oraz odkrywania w osobie Jezusa Chrystusa źródeł wszelkich łask.

 

  1. Jutro drugi dzień świąt – msze św. według porządku niedzielnego. Tradycyjnie ofiary złożone w dniu jutrzejszym przeznaczamy na KUL i Instytut filozoficzny w Zielonej Górze

 

  1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża św. MB Bolesnej – po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

 

  1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na mszę św. wieczorną w intencji powołań. Po mszy św. półgodzinna adoracja w milczeniu i spotkanie formacyjne Przyjaciół Paradyża.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca 5 kwietnia adoracja ze wspólnotą intronizacji od godz. 17.00 podczas adoracji szansa na spowiedź pierwszopiątkową – przypominamy, że nie spowiedź jest warunkiem wypełniania 9 pierwszych piątków miesiąca a przyjęta Komunia św.

 

  1. W sobotę 6 kwietnia zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Wspólna modlitwa różańcowa w intencjach wynagradzających rozpocznie się o godz. 6.30; o godz. 7.00 nastąpi msza św. i po niej 15 minutowa medytacja biblijna.

 

  1. Księża w pierwszą sobotę przed południem odwiedzą swoich chorych

 

  1. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – przygotowujemy się do niego przez Nowennę, którą modlimy się codziennie przed mszą św. o godz. 17.40. W przyszłą niedzielę z racji rozpoczęcia Tygodnia Miłosierdzia zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Diecezjalnej. W niedzielę obchodzimy Odpust w kaplicy DPS – tam będziemy modlić się w intencji wszystkich chorych, przebywających w szpitalach i domach opieki oraz za całą wspólnotę parafii. Na godz. 15.00 zapraszamy do kościoła parafialnego na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dziękujmy za ofiary składane podczas poświecenia pokarmów.

 

  1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Maria Bojarzyńska, +Sabina Kieza, +Urszula Witkowska, + Marianna Sieroń. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie