Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela  – święto Miłosierdzia Bożego – 7 IV 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela  – święto Miłosierdzia Bożego – 7 IV 2024 r.

 

 1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego – to patronalne święto wspólnoty Caritas. Zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Diecezjalnej. W tym miejscu wyrażam wdzięczność tym, którzy tworzą społeczność naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Dziękuję Wolontariuszom i wszystkim, dzięki którym podejmujemy w naszej parafii dzieło pomocy potrzebującym.

 

 1. Obchodzimy dziś odpust w kaplicy DPS – modlimy się w intencji wszystkich chorych, przebywających w szpitalach i domach opieki oraz za całą wspólnotę parafii.

 

 1. Dziś po mszy św. o godz. 12.30 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I Komunijnych.

 

 1. Dziś również o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła parafialnego na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Z racji na bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania – zapraszamy młodzież z gr. ks. Wojciecha – tj. 8 klasa SP na obowiązkowe spotkania jutro tj. 8 kwietnia oraz za tydzień 15 kwietnia o godz. 18.45. W tym roku odbywa się jedno bierzmowanie dla całego dekanatu – 7 maja w Nowym Miasteczku.

 

 1. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – przeniesioną z 25 marca- jest to Dzień Świętości Życia. Przypominamy o możliwości podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – księga, w którą możemy wpisać się i zadeklarować modlitwę jest przy ołtarzu św. Anny.

 

 1. We wtorek 9 kwietnia zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa patrona dobrej śmierci. Modlitwą o godz. 17.30 pragniemy wesprzeć wszystkich pogrążonych w żałobie po tracie swoich bliskich. Jest to dzień szczególnej modlitwy w naszej parafii za zmarłych w minionym miesiącu.

 

 1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża Podwyższenia Krzyża Św.
 2. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie grupę inicjatywną X Festynu Parafialnego. Festyn planujemy na 16 czerwca.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Jadwiga Szapiel, +Bogumiła Karlińska, +Józef Lichosik. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie