Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 V 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 V 2024 r.

 

 1. W sobotę 18 marca – zapraszamy po mszy św. wieczornej na spotkanie z cyklu Lectio Divina – modlitwa Słowem Bożym.

 

 1. Dziś w niedzielę 19 maja Uroczystość Zesłania Ducha Św. Zapowiadamy, że niedzielna msza św. wieczorna o godz. 18.00 zostanie odprawiona w kościele pw. Ducha Św. przy ul. 1 Maja. Od godz. 17.00 będzie tam również czuwanie modlitewne z majowym.

 

 1. Trwamy w miesiącu maryjnym – zapraszamy na nabożeństwa majowe, które rozpoczynają się codziennie o godz. 17.40.

 

 1. Pragniemy ucieszyć się wydarzeniem I Komunii św. w naszej parafii dziś o godz. 12.30 do I Komunii św. przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2.

 

 1. W poniedziałek 20 maja obchodzimy święto NMP Matki Kościoła

 

 1. W środę 22 maja modlitwę różańcową do godz. 17.00 poprowadzi Róża św. Nepomucena.

 

 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana – szczególny dzień modlitwy za księży.

 

 1. 16 czerwca odbędzie się X Rodzinny Festyn Parafialny. Tradycyjnie już prosimy o przynoszenie wartościowych rzeczy, które możemy wystawić na „pchlim targu” oraz które posłużą jako nagrody dla darczyńców wspierających remont kościoła przez zakup cegiełek podczas festynu. Przedmioty na „pchli targ” i nagrody można przynosić w piątki do salki parafialnej bezpośrednio po mszy św. wieczornej oraz do Przedszkoli nr I i III, do Przedszkola prowadzonego przez Siostry Elżbietanki oraz do przychodni prowadzonej przez Państwa Dusza. Spotkanie organizacyjne przed festynem odbędzie się w najbliższą niedzielę 26 maja o godz. 20.00

 

 1. Nasz ks. Proboszcz obchodzi 22 maja XX rocznicę święceń kapłańskich. Już dziś składamy mu serdeczne gratulacje i zapewniamy o modlitwie. Pragniemy złożyć Mu życzenia w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 12.30.

 

 1. Zapraszamy serdecznie na przyszłą niedzielę 26 maja na kolejne spotkanie z katechezą dla dorosłych o godz. 19.00 – spotkanie w Dzień Matki pragniemy poświęcić właśnie Im. Pani psycholog Marta Różyłowicz-Szeremeta poprowadzi dla nas warsztat „jak być szczęśliwą mamą”.

 

 1. W Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii przeżywamy także Rocznicę I Komunii św. Główna msza św. i po niej procesja będzie o godz. 10.00. Na spotkanie organizacyjne dla Rodziców Dzieci Rocznicowy zapraszamy w przyszłą niedzielę 26 maja po mszy św. o godz. 12.30.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za te, które wpływają na konto parafialne. Taca z ubiegłego tygodnia przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Zygmunt Roguski, +Marcin Wermiński, +Piotr Cichecki. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie