Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Najświętszej Trójcy  – 26 V 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy  – 26 V 2024 r.

 

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy – jednocześnie Dzień Matki. Pamiętamy o naszych mamach w modlitwie i wyrażamy im wdzięczność za realizację ich macierzyńskiego powołania.

 

 1. Zapraszamy serdecznie dziś tj. niedzielę 26 maja na kolejne spotkanie z katechezą dla dorosłych o godz. 19.00 – spotkanie w Dzień Matki pragniemy poświęcić właśnie Im. Pani psycholog Marta Różyłowicz-Szeremeta poprowadzi dla nas warsztat „jak być szczęśliwą mamą”.

 

 1. Dziś także o godz. 20.00 spotkanie organizacyjne przed Festynem Parafialnym

 

 1. 16 czerwca odbędzie się X Rodzinny Festyn Parafialny. Tradycyjnie już prosimy o przynoszenie wartościowych rzeczy, które możemy wystawić na „pchlim targu” oraz które posłużą jako nagrody dla darczyńców wspierających remont kościoła przez zakup cegiełek podczas festynu. Przedmioty na „pchli targ” i nagrody można przynosić w piątki do salki parafialnej bezpośrednio po mszy św. wieczornej oraz do Przedszkoli nr I i III, do Przedszkola prowadzonego przez Siostry Elżbietanki oraz do przychodni prowadzonej przez Państwa Dusza.

 

 1. Trwamy w miesiącu maryjnym – zapraszamy na nabożeństwa majowe, które rozpoczynają się codziennie o godz. 17.40. Jednocześnie informujemy, że nabożeństwa majowe i czerwcowe w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała będą po zakończonej mszy św. a przed procesją wokół kościoła. Wówczas codzienną modlitwę różańcową możemy odmawiać od godz. 17.30.

 

 1. W poniedziałek 27 maja zapraszamy na mszę św. wieczorną wspólnotę Apostolatu Maryjnego – po mszy św. wspólnota ma swoje spotkanie formacyjne

 

 1. W środę 29 maja modlitwę różańcową do godz. 17.00 poprowadzi Róża MB Królowej.

 

 1. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała, która przypada w najbliższy czwartek 30 maja. W naszej parafii na głównej mszy św. o godz. 10.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii św. (próbę przed rocznicą dzieci mają 28 maja o godz. 16.30 – bezpośrednio po próbie przewidziana jest szansa na spowiedź dla dzieci)

Planujemy, aby procesja – po mszy św. o godz. 10.00 – przeszła tak jak w ubiegłym roku do czterech ołtarzy. Przypominamy: ołtarz 1 – będzie przy krzyżu na ścianie kościoła; ołtarz 2 – przy OSP Kożuchów; ołtarz 3 – przy krzyżu na ul. Chopina i ołtarz 4 – na terenie DPS Kożuchów przy grocie Matki Bożej. Zatroszczmy się o tradycyjne udekorowanie okien i posesji oraz o uroczysty przebieg procesji przez sztandary oraz dzieci sypiące kwiaty.

Porządek mszy św. w uroczystość Bożego Ciała:

Kościół Parafialny: Godz.: 8.00/10.00 (po mszy procesja) /12.00 /18.00

Lasocin godz. 8.00 / Stypułów godz. 8.00 (po mszy procesja) / Solniki godz. 8.00 (po mszy procesja)

 

 1. W piątek 27 maja obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W oktawie Bożego Ciała udzielamy dyspensy na wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.

 

 1. W sobotę 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o modlitwie za dzieci o ich dobre wychowanie.

 

 1. Księżą odwiedzą w tym tygodniu swoich chorych: ks. Wojciech i Sebastian w sobotę 1 czerwca a ks. Kamil w piątek 31 maja.

 

 1. W przyszłą niedzielę 2 czerwca o godz. 12.30 podczas mszy św. pragniemy złożyć siostrze Andżelice najserdeczniejsze życzenia z racji Jej imienin. Już dziś zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwej pamięci. Podczas tej mszy św. obecne będą również Przedszkolaki prowadzone przez nasze Siostry.

 

 1. Przypominamy, że w niedzielę 2 czerwca o godz. 18.00 odprawimy tzw. mszę św. zbiorową – zapraszamy, aby ważne i nagłe sprawy omadlać podczas mszy św. zachęcamy do składania intencji w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za te, które wpływają na konto parafialne. Dziękujemy serdecznie tegorocznym dzieciom komunijnych, ich rodzicom za troskę o piękno naszego kościoła, za dobre przeżycie białego tygodnia oraz dziękujemy za ofiarę, jaką rodzice złożyli przy okazji komunii św. – ofiarę tę przekazujemy na opłacenie wykonania monitoringu zabezpieczającego wnętrze kościoła oraz jego obejście.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Danuta Lichosik +Przemysław Czerniawski. +Zdzisław Borowicz. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie